Pomysły na ekologiczne opakowanie prezentów

by Agnieszka

Ze świętami Bożego Narodzenia oprócz ciepłej atmosfery związane sa zakupy, masa zakupów. Podrzucam Wam kilka pomysłów na bardziej ekologiczne opakowania prezentów

Z pakowania prezentów możemy uczynić niezłą zabawę i pomyśleć jednocześnie o wyższych celach :).  Bo te kolorowe papiery, które po otwarciu  prezentów lądują w koszu, to takie mało ekologiczne a też coś kosztowały prawda. Proponuję zamiast tego opakować w coś wielokrotnego użytku lub zastosować recykling.

Jeśli chodzi o recykling, to fajnie sprawdzają się tekturowe pudełka. Nie trzeba za bardzo się wyślilać  i tak prezent ma dobrą formę 😉

Warto zachować sobie w ciągu roku kilka, żeby mieć na pakowanie prezentów lub chociażby przechowywanie rzeczy. Wystarczy do tego do przewiązania kolorowa włóczka/ sznurek/ tasiemka. Ja często stotsuje kolorowe tasiemki z pasmanterii, bo je zachowuje  każdy na dłużej.

prezenty w recyklingu

A propos czasami to śmiesznie wygląda, bo wyrzucamy od razku opakowania, w których otrzymujemy paczki- NOWE opakowania tekturowe. A potem idziemy do sklepu i płacimy za tekturowe inne pudełka, które stosujemy do segregacji ubrań lub przechowywania innych rzeczy :). 

Osoby, które potrafią szyć,  mogą zrobić torby zakupowe, które jednocześnie będę opakowaniem i prezentem samym w sobie. Dodatkowo taka torba jest bardzo ekologiczna i można jej używać wiele lat. A dodatkowo nie potrzeba do tego zbyt wiele umiejętności krawieckich ;).

Te torby może nie wyglądają oszałamiająco na płasko, ale jak je  wypakujecie prezentami  i dodacie wstążki, będzie super. Te uszyłam z ortalionu, więc w sam raz będą na deszczowe dni :).

praktyczne opakowanie

 

 

ekologiczne pakowanie prezentów

Bardzo janym materiałem jest też juta. Można przygotować z niej worki na prezenty a potem używać w domu np. jako osłona doniczki :).

naturalne opakowania

Woreczki z juty

blog z ekologicznymi pomysłamizero waste

Niektórzy lubią pakować prezenty w praktyczne rzeczy. Rok temu klientka kupiła ode mnie poszewki na poduszki, w które zamierzała opakować dobry alkohol. Jednocześnie chciała, żeby opakowanie było również w kolorystyce, którą lubi osoba obdarowana. Dodajesz wstążkę i gotowe. Akurat tamte  poszewki były w kolorze zielono-czerwonym.

 Jako opakowanie posłużyć też ręcznie robiona serwetka, w którą zawija się prezent i dodaje wstążkę. A potem ciach na stół i jest klimat świąteczny ;).

hand made gifts

Fajnym opakowaniem wielokrotnego użytku  jest świąteczna skarpeta. O jej szyciu pisałam we wcześniejszym wpisie: https://szyciezkagi.pl/instrukcja-szycia-swiatecznej-skarpety/

Jak widzicie pomysłów jest wiele. Przy odrobinie kreatywności opakowania będą zaskakujące, ekologiczne, przydadzą się w zmienionej formie  i nie wydacie na nie zbyt wiele. Bo najcenniejsze jest to co dajemy od serca 🙂

 

Pozdrawiam ciepło 🙂

Aga KAgi Kułakowska

You may also like

Leave a Comment

Translate »