Nie stoję z transparentem i nie walczę z każdym wielbicielem skóry naturalnej. Ale poddaję Tobie do zastanowienia, czy zawsze skóra naturalna jest najlepsza?

Większy popyt na skórzane rzeczy rodzi większą podaż, więc zwiększa SIĘ ubÓj zwierząt. Czy to ma sens? Czy tego właśnie chcemy?

Agnieszka Kułakowska etyka w szyciu

Nie wszystkie ekoskóry są dobrej jakości i sprawdzają się w ubraniu. Jak przy wszystkich materiałach polecam dotknąć, rozciągniąć, pougniatać, rozwinąć z belki i przymierzać do siebie :). A co ?, nie ma co kupować tak po prostu tego co jest w sklepie. Ale przyznam, ze dobry materiał przypominający skórę wizualnie jest nie do poznania. Dodatkowo może być bardzo trwały, elestyczny.

Trzeba się zastanowić, czy rzeczywiście potrzeba zabijać zwierzeta, żeby mieć skórzane rzeczy. Wiem, wiem nie na wszystko mamy wpływ, dużo narzucają nam producenci. Ale dajmy sobie czas na zastanowienie, czy to ma sens?

Tą spódnicę ze zdjęcia uszyłam już kilka lat temu i nadal wygląd bez zmian :).

A co powiecie na taką sukienkę ze zdjecia poniżej?

Jak myślicie z czego ją uszyłam?blog o szyciu ubrań

I tu Was zaskoczę, to nawet nie była eco skóra;). To była dzianina PUNTO powleczona tak jakby skórą. Dlatego wizualnie sprawiała wrażenie, że to skóra naturalna. Ale przy ciele była miękka dzianina, elastyczna i wyszła z niej seksowna sukienka. A te metalowe zamki zrobiły też swoją robotę. 🙂    Bo w każdej chwili można odsunąć zamek i zrobić większy rozporek lub dekolt albo odsłonić bardziej rękę 🙂

hmmmm, wodzi na pokuszenie prawda ?  😉

Przykładów mogłabym na pewno podać więcej. Bardzo dużo przeróbek ubrań polegających na poszerzaniu, upiększaniu, refreshing  ubrań robiłam z pomocą eko skóry (czyli materiału skóropodobnego).

Na przykład w tej sukience wykończyłam dekolt i brzegi rękawów, takim materiałem skóropodobnym. Pasek był też samodzielnie wykonany.

sewing blog

Albo ta sukienka z dzianiny drapanej melanż byłaby bardzo smutna, gdyby nie podkreślenie błyszczącą eko skórą pocięcia pod biustem i krawędzi dekoltu.

Specjalistka krawiectwa

To co kupujecie , z czego szyjecie to Wasz wybór. Ale może warto się zastanowić czy skóra naturalna jest lepsza od materiału skóropodobnego, bo materiał to tylko rzecz, produkt a nie czyjeś życie.

 

Życzę Wam przyjemnego, kreatywnego szycia oraz przemyślanych zakupów zgodnych z własnym sumieniem i etyką.

Buziaki, trzymajcie się ciepło 🙂

Aga Kułakowska KAgi

You may also like

Leave a Comment

Translate »