Jeans recykling,pokrowiec na fotel

by Agnieszka

 

        Jeans to mocny materiał, chociaż teraz zaczęto szyć super fit,slim itd. ;),                w których po kilku praniach gumki pękają a materiał się “faluje” i rozciąga. Ale są jeszcze te mocniejsze, które warto zatrzymać do recyklingu.

recykling jeansów

Co robicie z jeansami, które nie nadają się do noszenia?

A może zamiast wyrzucać, coś z nich uszyć. Recykling jeansów to świetny pomysł, na wykorzystanie starych ubrań i zrobienie czegoś nowego. blog o recyklingu ubrań

 

sewing blog

 

 

 

 

Stare dżinsy i koszule dżinsowe klientka przeznaczyła na pokrowiec na fotel i pokrowce na siedziska krzeseł.

Taki, jak ten fotel był bardziej pracochłonny i wymagał pobrania większej ilości pomiarów.  Tak, aby leżał idealnie i oddawał wyprofilowane kształty fotela.

Zawsze robię przymiarki, zwłaszcza przy tak wyprofilowanych meblach. Bo sam szkic i zdjęcia, które robie, to nie wszystko. A szkicbył robiony na szybko, na kolanie 🙂

Jak widzicie na zdjęciu fotel był w innym “poważnym” stylu :), a jeans zawsze odmładza czy to ludzi, czy to meble ;). Jeans nadaje młodzieżowego charakteru.  A dodatkowo pokrowiec jest zawsze bardzo praktyczny. Przecież łatwiej uprać pokrowiec niż czyścić fotel ;).

denim cover

Robiłam jedną przymiarkę pokrowca, żeby dopasować bardziej do fotela. Chociaż klientka chciała żeby łatwo go było narzucać i nie był mocno dopasowany.

pokrowiec z dżinsów

Jak widać pokrowiec jest w wielu odcianiach niebieskiego. Bo i wiele par dżinsów poszło do recyklingu. jeansowy pokrowiec

Niestety zdjęcia gotowego pokrowca na fotelu nie mam, bo nie miałam okazji zobaczyć. Ważne, że klientka zadowolona poprzez dżinsowe pokrowce nadała pokojowi nowego charakteru.

Każdy szew, nawet najdrobniejszy element był po wierzchu stębnowany nicią do jeansu w kolorze pomarańczowym. Miało być dżinsowo, więc było :).

A tył pokrowca, co nie da się nie zauważyć, skroiłam z tyłu koszuli ;).

szycie pokrowców na meble

 

 

Szycie pokrowców na siedziska krzeseł,         to była już pestka:). 

Ale, jak sami widzicie zmiana wyglądu mebli może być diametralna. I nic to nie kosztuje tylko Twoja praca/ ewentualnie praca krawca.

Bo co mogło się stać ze starymi dżinsami, zostałyby wyrzucone. A tak zmieniły tylko  stan 🙂

Recykling to świetny ekologiczny pomysł na danie drugiego życia ubraniom. A jeans jest bardzo wdzięcznym materiałem.

 

Jeśli szycie takich pokrowców to nie dla ciebie, to można chociażby prostą torbę shopperkę uszyć. Zawsze będzie to orginalna i niepowtarzalna torba na zakupy. 🙂

I zanim coś wyrzucisz, najpierw pomyśl czy nie da się z tego czegoś uszyć 🙂

Pozdrawiam ciepło, 

Aga Kułakowska

 

You may also like

Leave a Comment

Translate »