Jak odnowić wkładkę do wózka dziecięcego?

by Agnieszka

Wiele razy nawawmiam Ciebie do recyklinu.  Żeby nie wyrzucać starych zużytych rzeczy a naprawiać je, dawać im drugie życie. W tym wpisie pokazuję, jak odnowić wkładkę do wózka dziecięcego z wykorzystaniem starych jeansów.

Jak wykorzystać stare jeansy do odnowienia wózka dziecięcego

Kto ma dzieci, ten wie że szybko wyrastają z ubranek, nie zawsze bawią się zabawkami a  przedmiotami domowego użytku i niektóre rzeczy zużywają się/ niszczą zbyt szybko. Wydatków jest wiele związanych z dziećmi, zawsze coś potrzeba. Ale w wielu przypadkach można zastosować recykling, przerobić ubranka, odnowić, doszyć, przedłużyć lub skrócić. W tym wpisie pokażę jak odnowić wkładkę do wózka.

Podczas spacerów dzieci zazwyczaj coś jedzą, piją, więc wkładka/ gąbka w wózku może się szybko zniszczyć. Ta wkładka była obszyta polarem czarnym z jednej strony a z drugiej jakąś grubą włókniną. To niezbyt dobre połączenie, ponieważ wszystko się w to wbijało i szybko straciło wygląd.

Jak odświeżyć wkładkę do wózka dziecięcego

Jeśli chcesz wiedzieć , jakie miałam pomysły żeby odnowić tą wkładkę, zapraszam na film: Refreshing wózka dziecięcego

A teraz w małym skrócie, jak po kolei odnowiłam miękką wkładkę do wózka:

  1. Przygotowałam nogawki ze spodni/ jeansów, rozcięłam jeden szew i przyłożyłam do starej wkładki, żeby sprawdzić zapotrzebownaie na materiał. Do obszycia jednej strony wykorzystałam 2 nogawki spodni.Refreszing gąbki do wózka
  2. Po zszyciu wszystkich kawałków,wycięłam kaształt od wkładki.  Druga stronę wykroiłam z kawałka bawełnianej tkaniny, który mi został z innego szycia. Odświeżanie wózka dziecięcegoKrok po kroku jak obszyć wkładkę do wózka
  3. Ostębnowałam podwójnie wszystkie łączenia/ szwy pomarańczową nitką do jeansu. Nie wszystkie otwory w starej wkładce były wykorzystywane, dlatego zaznaczyłam i przeniosłam tylko ten potrzebny na dole. wykorzystanie starych dżinsów dla dziecka

4. Do górnej i dolnej części doszyłam gumę, tak żeby wkładka lepiej trzymała się wózka. Dodałam też długie troczki w połowie, żeby przywiązać do wózka. Dziecko cały czas rusza się w wózku, wyjmuje się je i z powrotem wsadza. Dlatego też wkładka musi trzymać się stabilnie wózeczka. Poprzednia stara cały czas “zjeżdżała” stąd odnowiona wkładka musiała być bardziej funkcjonalna:). Zawsze podczas projektowania myślę o detalach i o tym jak rzecz będzie wykorzystywana.Odnawianie gąbki do wózka dziecięcego

5. Połączyłam część z jeansu i zielonego materiału zszywając wzdłuż brzegów. Zostawiłam w dole pokrowca jedynie rozcięcie, żeby włożyć starą wkładkę.

6. Po dobrym uformowaniu zszyłam rozcięcie w dole. Zrobiłam ręcznie dziurkę też wykorzystałam grubsze nici do jeansu. Dodatkowo przeszyłam wszystkie warstwy na linii zgięć, tak żeby 3 części trzymały się razem.

Wybierając materiał na pokrowce, dodatki trzeba zawsze przemyśleć, jak będą wykorzystywane. Czy będa nastawione na czynniki mechaniczne, atmosferyczne, bo w takich przypadkach liczy się wytrzymałość materiału. Dlatego, w przypadku odnawiania wkładki do wózka stare spodnie jeansowe spełniały wszystkie wymagania. 

Uważam, że dzięki obszyciu wkładki materiałem dżinsowym (ze spodni) wózek został odświeżony i zyskał modny wygląd. Bo jeans jest zawsze młody i modny, a co jeszcze ważne to materiał naturalny. Taka wkładka do wózka z bawełnianego materiału, jest przyjemniejsza w kontakcie ze skórą dziecka nawet w upalne dni. A dodatkowo łatwiej ją prać.

Odnawianie wózka dziecięcego dżinsem-recykling.recycled jeans hat

A na zdjęciu mój model  w wózku testujący nową modną wkładkę.  Ma on na głowie kapelusiku, który uszyłam mu w zeszłym sezonie, oczywiście również wykorzystując stare spodnie jeansowe:). Jeansowy kapelusz to hit!

Nie traktuj starych ubrań, zwłaszcza jeansy i wszelkie ubrania z jeansu, jako śmieci, które trzeba się pozbyć. Te ubrania to Twoje ZASOBY, które możesz wykorzystać w kreatywny sposób. Możesz mieć coś nowego lub odświeżyć jakąś rzecz nie wydając przy tym ani grosza. 

Jeśli nie masz pomysłu co zrobić ze spodniami jeansowymi, to zerkij do innego wpisu dotyczącego recyklingu jeansów: Jeans recykling,pokrowiec na fotel .

Recykling ubrań ma przyszłość. Ze wzglądu na szacunek do czyjejś pracy, na  ekologię, na oszczędność pieniędzy.  Bo nawet jeśli masz ich za dużo, to po co je wyrzucać. No tak, wyrzucając ubrania, wyrzucasz swoje pieniądze. Tak samo kupując coś taniego i bylejakiego, robisz to samo.

Daj drugie życie nienoszonym ubraniom!

Dlatego warto nauczyć się znajdować potencjał w starych (niekoniecznie zużytych) ubraniach.

Pozdrawiam słonecznie

Agnieszka – Twoja inspiratorka 🙂

 

PS. Jeśli jesteś ciekawy czym się zajmuję, to znajdziesz to tutaj: Zakres świadczonych usług krawieckich

Jeśli jesteś ciekawy filmów, które tworzę to zapraszam do mojego kanału na youtube i do subskrypcji 🙂 . Będę szczęśliwa, jeśli zamieszczone materiały okażą się dla Ciebie inspirujące i przydatne.

YouTube Channel Agnieszka Kułakowska KAgi

 

 

You may also like

Leave a Comment

Translate »