Krok po kroku, jak przerobić spódnicę na sukienkę

by Agnieszka

Masz dość spódnicy lub fason Ci nie pasuje, to przerób ją na sukienkę. Pokazuję krok po kroku jak ją uszyć. Poprawiam nie wyrzucam, czyli jak spódnica, której nie nosiłam zmieniła sie w sukienkę /nocną halkę.

blog o przeróbkach ubrań KAGI

Często się zdarza, że zalegają nam w domu ubrania, których jakoś nie możemy się pozbyć mimo, że ich nie nosimy.

Znam to, tak samo było z ta satynowa spódnicą. Nigdy jej nie założyłam, tak mi sie wydaje, a może kiedyś ;). Ale jakoś ciężko było mi się z nią rozstać. Bo uwielbiam to połączenie kolorów, kojarzy mi się z tango, ale krój był nie mój.

Ale powiedziałam dość, po co ma leżeć kolejny rok. Trzeba się na coś zdecydować.

 

Pomyślałam, że może być z niej fajna haleczka nocna lub sukienka na miłą okoliczność :). Wystarczyło w sumie niewiele poprawek i sukienka ze spódnicy gotowa.

Spódnica skrojona była ze skosu, dół był szeroki, więc idealna na swobodną bielizną nocną. Wystarczyła tylko dodatkowo atłasowa lamówka ze skosu.

Jak wspominam w filmie, na lamówkę potrzeba więcej materiału. Bo kroi się ją z pełnego skosu. To jak macie kwadrat, to jest jego przekątna. Trochę szkoda mi było zwężać i sztukować małe kawałki lamówki.

Wybrałam gotowe rozwiązanie. Lamówka 2,5 cm , po złożeniu 1,25 cm.

sewing blog

 

Krok po kroku jak przerobiłam spódnicę w sukienkę:

  • Wyprucie suwaka i odszycia pasa w spódnicy. Jak przymierzałam spódnicę podciągając ją do góry wydawało mi się, że będą potrzebne wstawki, bo było jakoś ciasno. Ale po wypruciu odszyć okazało się, że jest w sam raz 🙂
  • Złożyłam spódnicę szew boczny na szew i narysowałam podkrój góry sukienki i wycięłam. Tył można sobie łukiem głębiej wyciąć, przecież nie musimy się martwić, że biustonosz będzie widać 😉 kreatywne krawiectwonauka szycia i poprawek
  • Po wcięciu zszyłam szew po wyprutym zamku
  • Przymierzyłam haleczkę w celu sprawdzenia jakiej długości będa musiały być ramiączka. Od czubka  przodu do tyłu wyszło mi 37 cm
  • I pozostało obszycie góry lamówką. najpierw sam środek przodu i potem reszta. przerabianie ubrań
  • Wystawiłam lamówkę tyle, ile wyliczyłam na ramiączko plus zapas na podłożenie i od tego momentu zaczęłam przyszywać lamówkę. I tak samo skończyłam na zszyciu drugiego ramiączka.instruktor szycia

 

Dla osób, które jeszcze nie przyszywały gotowej lamówki do ubrania:

Lamówka po obu stronach jest już zaprasowana i w tych złożeniach szyjemy. pracownia krawiecka WarszawaNajpierw przykładamy prawą stronę lamówki do lewej strony ubrania, szyjemy. Potem składamy lamówkę na pół i szyjemy po prawej stronie na krawędzi lamówki.

  • Na samym końcu zostało mi przyszyć ramiączko do tylnej części góry. Można próbować wymierzyć sobie jaki układ odpowiada na prosto lub skrzyżowane.

Agnieszka Kułakowska

 

Jeśli chcecie coś kupić do ubrania, to poszukajcie w swoich domowych zasobach. Może coś da się przerobić, połączyć, dodać trochę pasmanterii i będzie to co chcecie a nawet jeszcze lapiej :). To ekologiczne i ekonomiczne zarazem. Zatem nożyce w ruch.

 

Jesli jesteś kreatywna i szukasz nowych inspiracji, jak przerobić sukienkę, to zapraszam również do tego wpisu. czasmi wystarczy zmienić dekolt, by lepiej wyglądać w sukience: https://szyciezkagi.pl/wykrojenie-dekoltu-w-sukience-co-to-zmienia/

 

Pozdrawiam kreatywnych czytelników 🙂

Agnieszka  Kułakowska

You may also like

Leave a Comment

Translate »