T-shirt z recyklingu, koszulka ze spódnicy.

by Agnieszka

Każdy z nas ma na pewno w domu rzeczy, których nie nosi z różnych powodów. Tak samo było ze spódnicą, której nie nosiłam. A z niej powstał t-shirt, który uwielbiam. Recykling to rozwiązanie ekologiczne i oszczędność pieniędzy. morowa dziewczyna

Oliwkowa spódnica z jerseyu przeleżała kilka lat. Mimo, że lubię ten kolor, to w długich spódnicach źle się czuję. A zwłaszcza w spódnicach z dżerseju. Jest to taka “lejąca”dzianina, która przykleja się  do ciała i uwidacznia każdą fałdkę :). A tego nikt nie lubi.  Zwłaszcza widac to w sukienkach :(. Już nawet zdążyłam ją lekko pokroić i wykorzystać część na worki kieszeniowe. A reszta smutno leżała na swoją kolej.

recykling ubrań blog

Po u szyciu zielonych spodni brakowało mi t-shirtu w podobnym kolorze. Dlatego to był czas na wykorzystanie spódnicy. Po co kupować materiał skoro leżał kawałek w idealnym kolorze :). Taka standardowa koszulka mi się nie zmieściła, przykładałam ale za mało materiału było. Za to koszulka z rękawem reglan mieściła się na styk. Zazwyczaj rękawy są z całości, a tym razem wyszły z dwóch części. Czasami trzeba się dostosować i dopasować projekt do materiału, który mamy. Przecież nie skroimy koszulki po skosie, bo potem po praniu będzie wygięta jak § 🙂 .

drugie życie ubrań

Na początku zszyłam rękaw w całość. Następnie rękawy przyszyłam do przodu i do tylu. Tu kolejność dowolna, ważne żeby pamietać o oznaczeniach na rękawach i dobrze doszyć.

t-shirt from recyclingblog about recycling clothes

 

I pozostało i tylko podłożenie dołu i rękawów. Całość zszywałam owerlokiem. Jeśli nie masz renderki do podkładania dołów w koszulkach, to wystarczy, że do szycia użyjesz elastycznych nici. To da Ci elastyczny ścieg, wytrzymały na rozciąganie.  Drugi sposób to użycie podwójnej igły w maszynie domowej. Odpowiednio ustawiasz naprężenie nici, jak do obrzuciania zyg zakiem, czyli luźniejszy. I masz na wierzchu podwójną stębnówkę a pod spodem robi sie mały zygzak. I wygląda to jak w kupowanych koszulkach ;).

Dekolt wykończyłam tą samą dzianiną, z której była cała koszulka.

wojskowy styl dla kobiet

      Lubię takie szycie, potrzeba pokombinować trochę, żeby z niczego wyszło coś fajnego. Ale jaka potem satysfakcja. 🙂        Masz nowe ubranie, nie wydałeś ani grosza. Same plusy.

Przejrzyj swoje zasoby domowe. Może leżą tam zapomniane rzeczy, którym dasz drugie życie i z radością będziesz to nosić :). Człowiek staje się bardziej kreatywny dzięki takim akcjom szyciowym :). 

 

Agnieszka Kułakowska BlogerkaBACZNOŚĆ !!! – zadanie dla ciebie – wyszukaj stare ubranie i uszyj z niego coś nowego.

Baw się dobrze ! 🙂

SPOCZNIJ!!! –  Bądź z siebie dumny / dumna. Jak chcesz podziel się ze mną, tym co uszyłeś. A może zechcesz podzielić się ze wszystkimi czytelnikami bloga, co ci się udało wykorzystać. Możemy wspólnie stworzyć fajne historie, które mogą stać się inspiracją dla innych osób. Napisz :agnieszka@szyciezkagi.pl

 

Pozdrawiam ciepło, 

morowa dziewczyna, wielbicielka wojska – Agnieszka 🙂

 

PS. Pozdrawiam serdecznie mundurowych 🙂

You may also like

1 comment

Gosik 13 kwietnia 2021 - 9:06 pm

super, przeszukam swoje szafy

Reply

Leave a Comment

Translate »