Jak zrobić trwały kant w spodniach

by Agnieszka

Spodnie z kantem wyglądają elegancko, ale bardzo często mamy problem z utrzymaniem trwałości zaprasowań. W tym wpisie pokażę, jak zrobić / zaprasować kant, żeby był idealny.  A także jak zrobić trwały kant w spodniach damskich.

       Kant możemy zrobić w spodniach na etapie ich szycia lub na gotowych kupionych. Dodam, że zawsze pionowa linia wzdłuż nogawki optycznie wysmukla nogę :).

Na zdjęciach pokazuję jak “złapać” kant w spodniach, na przykładzie tych które szyłam. Ale, jak pisałam powyżej, na gotowych kupionych w sklepie też tak można zrobić. Niestety nie każdy materiał utrzymuje trwale zaprasowany kant, dlatego można go na krawędzi przeszyć. I zawsze będzie idelany 🙂

Najważniejsze, żeby szwy wewnętrzne były dobrze rozprasowane, wtedy lepiej będzie można ułożyć nogawki. zaprasowanie kantówUkładamy w nogawce szew na szew. Aby równo trzymały  się razem spinamy szpileczkami. Robimy tak samo z dwiema nogawkami.

Tak upięte nogawki zaprasowujemy żelazkiem. Delikatnie układając materiał od spięcia na zewnętrz z kazdej strony.  jak zaprasować kant w spodniach

Żeby uniknąć kłopotów z prasowaniem kantów w spodniach podczas ich użytkowania możemy je przestębnować. Zazwyczaj robi się to tylko z przodu nogawek nitką idealnie pasującą do koloru materiału spodni.

W spodniach typu casual, bardziej dopasowanych możemy robić z przodu i z tyłu nawet kontrastową nitką:).

Stębnujemy przy samym brzegu zaprasowania.

I teraz nie musisz się martwić, ze zaprasujesz podwójny kant w spodniach. Kanty sa trwałe, eleganckie i  wysmuklają nogę.

 

 

 

                Pamiętaj, że jeśli będziesz chciała zrobić taki przeszyty kant w spodniach z elastycznego materiału, to musizz mieć luźniej ustawiony ścieg w maszynie. Tak żeby szew był też elastyczny i nie pękł podczas noszenia spodni. Bardzo często widuje takie popękane stębnowania w spodniach dopasowanych, czasami z dzianiny. W dzianinach możemy przeszyć kant lub zewnętrzne stębnowania nitką elestyczną. Wtedy mamy pewność, że nic nam nie pęknie. 🙂

Instruktor szycia

 

Pozdrawiam ciepło,

Agnieszka 🙂

 

You may also like

Leave a Comment

Translate »