W poszukiwaniu hobby. A może szycie ?

by Agnieszka
Nowe hobby szycie

Fajnie jest mieć pasję, chociaż to brzmi górnolotnie. Ja nazwałabym to zajęcie, przy którym można się zrelaksować, zresetować głowę od przytłaczającej codzienności. Jeśli jesteś w drodze poszukując tego co cię zakręci pozytywnie, to parę słów o szyciu.

 

Szycie nowe hobby?

Zazyczaj na moim blogu znajdziesz porady dla osób już szyjących. Pokazuję, jak i co wykonać, na co zwrócić uwagę itp. Ale jeśli jeszcze nie wiesz, czy szycie może być Twoim nowym hobby zapraszam do lektury.

Nawet jak nie masz zbyt wiele cierpliwości żeby  szycia ubrania (to “trochę” pracochłonne), to sama możliwość tworzenia dzięki szyciu otwiera przed Tobą nowe możliwości. Możesz szyć drobne rzeczy, małe asortymenty, które ułatwiają i umilają życie.  Możesz też nauczyć się drobnych poprawek krawieckich i w tym zakresie być samowystarczalna. To już spore ułatwienie, jak potrafisz coś sobie skrócić, podłożyć, naszyć łatę itp.

Zauważyłam tendencję, iż wiele marek odzieżowych/ firm związanych z modą inspiruje ludzi do nauki szycia, przeróbek ubrań i nie tylko ubrań. I to super tendencja, ponieważ dzięki temu rozpowszechniają bardzo przydatną umiejętność, jaką jest szycie, które potem może stać się Twoim nowym hobby.

Jak masz zdolności manualne, to możesz spróbować wielu form prac ręcznych (szycie, haft ręczny, makramy, szydełkowanie) . A, jak jeszcze nie wiesz, to sprawdź to :).

Możesz zacząć od  szycia na  maszynie. Polecam 🙂  Bardzo fajnie na temat różnych hobby, w tym o szyciu maszynowym jako hobby znajdziecie w poradniku na stronie: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/robotki-reczne

Znajdziecie tam, ciekawe pomysły na upcykling, czyli szycie nowych rzeczy/ akcesoriów itp. ze starych ubrań.  Cały czas namawiam Cię o tego ekologicznego podejścia. Bo masz dwie przyjemności. Kreujesz, tworzysz coś nowego a jednocześnie masz satysfakcję, że dajesz  drugie życie ubraniom. A gdyby nie to ubrania może trafiłby na śmietnik.  Ciekawy poradnik dla osób szukających nowego hobby opartego na umiejętnościach manualnych.

Dodam od siebie, że mnie oprócz szycia (to zawodowo) a prywatnie bardzo relaksuje haft ręczny. Skupiam się na tym co robię, nad każdym ściegiem i głowa odpoczywa :).

Hobby haft ręczny

 

       Trochę z innej strony różne porady odnośnie ubrań, naprawy i pomysłów co możesz zrobić ze zniszczonymi ubraniami itp.  znajdziecie na stronie :https://www2.hm.com/pl_pl/hm-sustainability/take-care.html/

Nie są to zbyt szczegółowe informacje, jak krok po kroku coś wykonać, żeby było trwałe i estetyczne. Ale przynajmniej te krótkie podpowiedzi zainspirują Cię do tego, że są różne możliwości . I na przykład plama na ubraniu nie kwalifikuje go do wyrzucenia, można ją ciekawie “zasłonić”. A, gdy znudziła się długa sukienka, to zawsze można obciąć na krótszą, dodać pasmanterię i będzie jak nowa :). Warto szukać nowych pomysłów na swoje ubrania.

Bardzo często kobiety tak mają ze  swoją suknią ślubną. Wiadomo suknia na raz i  wiele kobiet ma do niej sentyment. Ale białej już nigdzie nie założą, a za sprzedaż można dostać niewiele. Ale można zrobić też inaczej…. można pofarbować, skrócić i przerobić. I na wesele, sylwestra czy inną wystrzałową okazję będzie, jak znalazł :). 

Wiem, że najłatwiej iść kupić nowe ubranie. Ale ile satysfakcji możesz mieć z dokonanych samodzielnie przeróbek.

To tylko dwie strony, na które możesz zerknąć i dać się zainspirować szukając nowego hobby . Jeśli poszukasz na pewno znajdziesz jeszcze więcej :). Miłego odkrywania życzę.

                  Mam nadzieję, że na moim blogu również znajdziesz wiele inspiracji i zachęty do spróbowania swoich sił w szyciu. A dodam, jak już kiedyś pisałam, jak sprawdzić czy szycie jest dla Ciebie:

Czy szycie jest dla mnie?

 Zapraszam do wyruszenia w drogę ku nowemu hobby, może to akurat będzie szycie… będzie fajnie, zobaczysz 🙂

pozdrawiam ciepło

Agnieszka 

 

PS. to nie był artykuł sponsorowany

You may also like

Leave a Comment

Translate »