Usuwanie nitów z jeansów. Przeróbki krawieckie.

by Agnieszka

Do przeróbek jeansów czasami trzeba cieższych narzędzi :). Obciegi przydają się od usuwania np. zodobnych nitów, które stoją na drodze do przemiany.

 

 

Czasy dzikiego zachodu dawno się skończyły. Na pewno znacie historę jeansów. Nadal sa zawody i mijesca, gdzie do pracy przydają się spodnie z mocnego materiału i wzmocnione wszystkie szwy, żeby zapewnić trwałość. Dlatego stosowano nity na brzegach kieszeni, żeby nadać im trwałości, żeby nie rozerwały się.  Ale w większości obecnie jeansy to powszechne ubranie, często szyte ze słabej jakości elastycznego jeansu i takie mocowania niekonieczne są potrzebne. Tylko dla ozdoby. Ale dzisiaj nie o tym ;).

Jeśli kiedykolwiek próbowaliście dopasować spodnie jeansowe do własnej figury poprzez zwężanie w pasie, skracanie nogawek, zwężanie nogawek, to wiecie jak prucie tych szwów podwójnie stębnowanych grubą nicią bywa męczące. 😉

Tak samo dotyczy nitów w jeansach. Jeśli używamy ich do pracy fizycznej to nity na szwach, kieszeniach mają sens. Ale w większości to ozdoba, która przeszkadza nam w poprawkach. Zwłaszcza jak chcemy dopasować/ zwężyć spodnie w biodrach. A zawsze przy kieszeni jest nit. W filmie poniżej pokazuje jak bezpiecznie się jego pozbyć. Bezpiecznie, czyli nie niszcząc spodni.

https://youtu.be/xVaHtpl2TB8

 

Do usunięcia nitów potrzebujemy obcęgi.

Należy przytrzymać nit i lekko rozruszać, odciągnąć od materiału. Podważyć nit z lewej strony spodni. Spróbować dostać się obcęgami pod nit, nie naruszając tkaniny.

 

 

 

Docisnąć obcęgi przecinająć nit. Wyciągnąć z resztkę nita z prawej stronie. Zawsze zostaje po nicie dziurka Może ona być ok. 6-8mm od szwu.

Niezależnie od tego, czy chcecie zwężyć spodnie o 6 mm z boku, czyli łącznie w obwodzie 24mm. A może więcej zawsze warto usunąć nit lub inna ozdobę, żeby nie pogrubiało szwu i łatwo dokonać poprawki.

Ja też mocuję się z nitami obniżając stan spodni. Czyli jak robię ze spodni bardziej biodrówki. To wtedy te górne nity przy małej kieszonce są do usunięcia.

 

Mam nadzieję, że trochę ułatwiłam Wam sprawę;).

pozdrawiam z mroźniej i zaśnieżonej Warszawy, 

Agnieszka 🙂 

You may also like

Leave a Comment

Translate »