Indywidualne lekcje szycia

by Agnieszka

Pierwsze spodnie w 8 godzin.

Przewaga indywidualnych lekcji szycia nad grupowymi, to maksymalnie wykorzystany czas na to co Ty chcesz się nuczyć i szybkie efekty.

 

wzorcownia

Często miewam uczniów, którzy przychodzą do mnie po organizowanych grupowych kursach szycia.

Niestety nie są w stanie sami uszyć czegokolwiek i mają rownież  duże kłopoty z obsługą maszyny.

Tak to jest, gdy grupa jest duża a każdy z uczniów ma inne predyspozycje i zdolności manualne. Każdy ma inne potrzeby i umiejętności a osoba prowadząca nie jest w stanie skupić się na każdym uczestniku.

Inaczej jest na lekcjach indywidualnych, przynajmniej na tych, które ja prowadzę :).

Od razu działamy, ćwiczymy co nie wychodzi i szyjemy.  I jaka to satysfakcja, jak po zajęciach  uczeń może wyjść z gotowym ubraniem, dodatkiem, torbą lub inną rzeczą, którą chce uszyć.

Bo właśnie szyjemy tylko to co chce uszyć osoba ucząca się.

Bo jestem dla Was:). 

Praktyka, krawieckie triki i duża dawka humoru.

Dzisiaj podsumuje 12,5 godziny szkolenia indywidualnego. Klient – młody mężczyzna,  miał pierwszą styczność z szyciem i maszyną. Bardzo dobrze sobie poradził. Bo po drugich zajęciach miał gotowe,  uszyte przez siebie szorty z kieszeniami , ściągane u góry na sznurek.

lekcje szycianauka szycia Warszawa

Można? Oczywiście można 🙂

             8 godzin wykorzystaliśmy na przygotowanie formy na spodnie, krojenie i szycie  spodni. I to jakich spodni ! Nietypowe, takie w stylu japońskim, jak dla  samuraja.

Na początku była nauka kopiowania formy spodni z wykroju Burdy. A przed tym wybór odpowiedniego rozmiaru. Potem zmodelowałam wycięty przez Ucznia szablon do projektu spodni, jaki chciał mieć.

Na każdym etapie wszystko tłumaczę i wyjaśniam.

Kolejnym etapem była nauka krojenia, układania form na materiale. Nic samo się nie robi!  A od dokładności krojenia zależy, czy potem szycie będzie szło dobrze.

Samo uszycie długich, szerokich spodni  z kieszeniami ciętymi z przodu, z tyłu kieszenie naszywane  z  paskiem  zajęło Uczniowi 6 godzin.

kurs szycia

I możecie zobaczyć na zdjęciu jak można mieć super spodnie według własnego pomysłu/  inspiracji z internetu.

A to co najważniejsze, to umiejętności z jakimi wychodzicie. I ta satysfakcja, gdy ktoś zapyta „Gdzie kupiłeś takie fajne oryginalne ubranie? Sam uszyłem!”

Super uczucie,  prawda 🙂

I takie podsumowanie ze strony osób uczacych się szyć:

“SZYCIE UBRANIA ZAJMUJE TYLE CZASU I JEST TAKIE ZAJMUJĄCE.” ” TO DLACZEGO W SKLEPACH SIECIOWYCH UBRANIA SA TAKIE TAKIE?”

Jak się samodzielnie coś zrobi, bardziej docenia się pracę innych. A o różnicach w cenach szytych ubrań i cenach pisałam już we wcześniejszym wpisie.

Dlaczego ubranie szyte na miarę jest droższe od ubrania w sieciówce?

Pozdrawiam ciepło, a wręcz gorąco:)

Aga KAgi

PS. chciesz dowiedzieć  się czegoś o nauce szycia, pisz śmiało.

You may also like

Leave a Comment

Translate »