Obniżanie stanu spodni. Robimy biodrówki :)

by Agnieszka
Jqak obniżyć stan spodni biodrówki

Panuje moda na spodnie z wysokim stanem, ale Ty tego nie lubisz i masz problem ze znalezieniem czegoś dla siebie.Spodnie z za wysokim stanem

W kilku krokach pokażę jak przerobić spodnie na biodrówki.  Czyli obniżamy linię paska. 🙂

Stan spodni, jest to,  na jakiej wysokości masz pasek w spodniach. Wysoki stan jest zazwyczaj nad Twoją talią albo w jej okolicy. Nie każdy lubi takie spodnie, ja też nie. Stąd ten tekst.

 

Masz spodnie, które są za wysokie w stanie, czyli góra spodni jest za wysoko.  A lubisz bardziej biodrówki. Jeśli reszta w spodniach Ci odpowiada, to bierz kupuj lub nie wyrzucaj, można to zmienić!

A)   Podwijasz  górę spodni (pasek), żeby sprawdzć o ile są za wysokie.

Przeróbka spodni za wysokich w pasie

B)   Następnie odmierzasz o  ile  została podłożona góra spodni. W tym przypadku  spodnie były za wysokie o szerokość paska, czyli  5 cm.  Zaznaczyłam 5 cm od linii wszycia paska i odjęłam 1,5 na wszycie paska (zapas szwu) . Czyli górna linia wzdłuż, której należało ciąć była oznaczona na wys. 3,5 cm od linii wszyscia paska.

Etapy poprawki krawieckiej spodni

C)  Należy odpruć pasek.

Poprawki krawieckie nauka

D)   Obciąć górę spodni.

Spodnie były z kieszeniami, a po obcięciu już nie spełniały swojej funkcji (wlot kieszeni był malutki) :). Trzeba zaszyć wloty kieszeni. Można też usunąć worki kieszeniowe, bo będą zbędne :).

 

obiżanie paska w spodniach- szycie

E)   Dopasowanie obwodu góry spodni do obwodu paska.

Te spodnie były bardzo elastyczne ale i tak należało je lekko zwęzić u góry, żeby pasowały do paska.

F)   Na koniec przyszywamy pasek. Najpierw przednią część a potem podwijamy tył i stębnujemy po prawej stronie.

W sumie prując pasek możecie zwrócić uwagę, jak był przyszywany. I po poprawce przyszywacie w ten sam sposób :).

G)  I już są spodnie z obniżonym stanem, takie jakie lubisz. 🙂

Spodnie biodrówki, po przeróbce.

Można bardzo dużo nauczyć się o szyciu ubrań, wykończeniu właśnie w czasie prucia i poprawek krawieckich. Trzeba tylko robić to uważnie i przyglądać się, jak dana rzecz była wykonana.

Jesli chcesz wiedzieć jak obniżyć stan w męskich spodniach garniturowych, to zapraszam Cię do tego wpisu: Jak obniżyć stan w spodniach męskich?

Pozdrawiam 🙂

Agnieszka 

PS. W powyższy sposób możesz również poprawić jeansy. A także dopasować na własną figurę nawet spodnie swojego mężczyzny !

 

 

 

You may also like

8 komentarzy

Lalka Crochetka 31 lipca 2020 - 6:22 pm

dziękuję serdecznie za ten instruktaż <3 – po przeczytaniu (będąc na etapie 'szyciowego przedszkolaka') odważyłam się obniżyć pasek w spodniach! o dziwo udało się! efekt końcowy, choć nie perfekcyjny to jest akceptowalny 😉

Reply
Agnieszka 9 sierpnia 2020 - 6:48 pm

Bardzo się cieszę, że wpis był pożyteczny i skutecznie udało się przerobić ubranie. Dziękuję za informację i serdecznie pozdrawiam:)

Reply
Gosia 13 sierpnia 2020 - 1:35 am

Witam a co z zamkiem w spodniach ?obcinamy go i co dalej

Reply
Agnieszka 15 sierpnia 2020 - 8:28 am

Witam,
Zamek w spodniach obcinamy razem z górą.Ważne, żeby zamek był rozpięty do wysokości cięcia i tak samo główka zamka była poniżej tej linii. Tak, aby nie obciąć razem z gówką, bo potem czeka nas wymiana zamka na nowy:). Po odcięciu, przyszywamy pasek.

Reply
Anastazja 17 sierpnia 2021 - 5:49 pm

Dzień dobry a co wypadku jak ta szerokość w biodrach jest szersza niż w pasie bo zazwyczaj te spodnie są bardzo wąskie na samej górze jak to jest że one potem się mieszczą w biodrach? 🤔

Reply
Agnieszka 20 sierpnia 2021 - 6:59 am

Dzień dobry,
Jest kilka możliwości przy obniżaniu stanu spodni.
1. Jeśli spodnie są bardzo elastyczne i lekko za szerokie w biodrach. – Po bniżeniu stanu spodni zwężamy i dopasowujemy spodnie w biodrach, tak żeby po lekkim rozciągnięciu paska obwody pasowały do siebie.
2. Jeśli pasek jest bardzo wąski a spodnie w biodrach są dobrze dopasowane. – Po obniżeniu stanu spodni należy sprawdzić obwody paska i góry spodni.A o różnicę w obwodach należy dosztukować/ poszerzyć pasek. Można to zrobić pozyskując materiał z lewej strony paska. Pisałam o tym w tym tekście:https://szyciezkagi.pl/jeansy-do-poszerzenia-estetyczne-wstawki/

Reply
Anna 22 marca 2023 - 5:42 pm

Czy można kieszenie na końcu przyszyć?

Reply
Agnieszka 28 marca 2023 - 7:08 am

Jeśli zależy Pani na zachowaniu kieszeni, to oczywiście można przeszyć kieszenie. Najpierw zaznaczamy, o ile trzeba obniżyć stan spodni. Potem należy rozpruć kieszenie, narysować/ oznaczyć miejsce kieszeni od nowej linii góry spodni. I dopiero po tym odcinamy zbędne centymetry z góry spodni i robimy kieszenie a potem doszywamy pasek.

Reply

Leave a Comment

Translate »