Jak poszerzyć jeansy w pasie i biodrach, żeby ingerencja nie zbyła zbyt widoczna?

blog przeróbki ubrań

Boczna wstawka w jeansach

W  spodnie jeansowe  bez  elastanu trudno nam się wbić, jeśli się się nam  trochę przytyło 🙂    …. (a może tylko skurczyły się w praniu 😉  ???

W jeansach nie ma praktycznie zapasów szwów, z których można by było wypuścić trochę materiału na ich poszerzenie.

Jeśli spodnie są za ciasne w pasie i biodrach dobrze sprawdza sie zrobienie trójkątnych wstawek bo bokach. Niestety trudno dobrać jeans do jeansu. Dlatego najlepiej robić wstawki z tego samego materiału. Możemy pozyskać go z paska. Z jego lewej/ wewnętrznej strony. Jest przy tym więcej pracy, ale warto, bo potem wszystko wygląda lepiej.

kreatywne poprawki krawieckie

Wewnętrzny pasek odszyty inną tkaniną

Zaczynamy od zmierzenia ile centymetrów brakuje nam, tak żeby się zapiąć. Dobrze jest założyć spodnie i zmierzyć centymetrem te brakujące:). Mierzymy też wysokość wstawek, do miejsca w którym spodnie są już dobre w obwodzie. Podane wartości dzielimy na pół i mamy wymiary bocznych wstawek. Oddzielnie poszerzamy pasek i oddzielnie wstawiamy odwócone trójkąty w boki. Ważne żeby ten czubek trójkątnej wstawki delikatnie się zwężał i przechodził łagodnie w szew.

 

Jak mamy obliczone brakujące centymetry bierzemy się za prucie:).

Prujemy pasek z tyłu na takiej szerokości, żeby móc zrobić z niego wstawki. Po wypruciu, zanim skroicie wstawki, odrysujcie ten kawałek na papierze czy wybranym materiale, który będzie stanowił pasek tak, żeby kształt był zachowany.  W tym przypadku wewnętrzny pasek wykonałam z granatowego materiału w jasnych jeansach a w ciemnych jeansach z granatowej dżinsowej resztki tkaniny.

 

blog krawieckinauka szycia

Wstawki boczne można dodatkowo ostębnować (zewnętrzne przeszycia), tak żeby były spójne z wyglądem całych spodni.

Spodnie uratowane, pasują idealnie a poszerzenie nie “rzuca się w oczy” bo jest z tego samego materiału. :)I wszyscy sa zadowoleni 🙂

Pozdrawiam i buziaki 🙂

Do następnego wpisu, Aga Kułakowska

 

You may also like

Leave a Comment

Translate »