Bezpieczne prasowanie

by Agnieszka

 

Jak prasować, żeby nie skończyło się  to zniszczeniem ubrania?

 

Bardzo wiele ubrań  produkowanych jest obecnie z poliestru i innych sztucznych włókien. Niestety takie właśnie ubrania można szybko zniszczyć przy prasowaniu nieodpowiednią temperaturą. Często na metce producent podaje  najniższą temperaturę prasowania (robi to dla asekuracji zazwyczaj :)), a my prasujemy ……prasujemy a na ubraniu różnicy nie widać :). I wtedy dajemy więcej i… albo się nabłyszczy materiał, albo lekko stopi, no i po zawodach. 🙂

Chociaż inne naturalne tkaniny mogą zareagować podobnie np. wełniane i z domieszką wełny.

Żeby uniknąć nieprzyjemnych wrażeń podczas prasowania, najlepiej kupić nakładkĘ teflonową na żelazko.

Zastosuj prostą nakładkę na żelazko, koniec z błyszczacym ubraniem.Porady krawieckie. Ułatwienia prasowania.

 

Zapewnie niektórzy kojarzą, że takie specjalne nakładki zabezpieczające są tylko do profesjonalnych żelazek w pracownaiach krawieckich. Zgadza się, są bardziej zabudowane dopasowane rozmiarem do profesjonalnych żelazek.

Ale Ty też możesz mieć w domu zabezpieczenie swojego żelazka. Ta nakładka, którą widzicie na zdjęciach jest dostępna w hipermarketach np. Carrefour.  Przynajmniej ja widzę, że jest stale dostępna  w ofercie tego sklepu za ok. 17 zł.

Znajdziecie ją też na allegro i w innych sklepach internetowych. Są  również dużo droższe nakładki, ale do domowego,  a nawet częstszego profesjonalnego prasowania taka prosta nakładka super się sprawdzi. Nie warto przepłacać.

Nakładka teflonowa dopasuje się do każdego żelazka czy stacji parowych.

Koniec z nabłyszczeniem ubrań zbyt wysoką temperaturą żelazka.

Bardzo łatwą ją się zakłada. Posiada sprężynę za pomocą której mocuje ją się na żelazku. Dodatkowo u góry posiada oczka, przez które można przewlec tasiemkę/ sznurek i przywiązać do czubka żelazka. Ale to nie jest takie konieczne, ponieważ po kilku prasowaniach nakładka świetnie dopasuje się do powierzchni płyty żelazka.


Teflonowa nakladka na żelazko zabezpieczająca przed przypaleniem ubrania.

Jak widać nakładka pasuje na różne wielkości żelazek.

Niewielki wydatek i możesz przestać się martwić czy nie zniszczysz swojego ubrania (oczywiście w granicach rozsądku) :).

Na przykład zawsze należy uważać na sukienki/ spódnice z tiulu. To jest bardzo delikatny materiał i nawet nakładka nie pomoże jak zastosujecie bardzo  wysoką temperaturę prasowania. Po prostu się stopi !!!!

Nakładka teflonowa chroni przed nabłyszczeniem, przypaleniem materiału. Dodatkowo dzięki śliskiej powierzchni lekko przesuwa się po materiale.                  I prasowanie staje się przyjemnością bez efektów dodatkowych :).

Nakładka teflonowa na żelazko

Jak zaprzyjaźnicie się z nakładką na żelazko, zakończy się era przypalonych i nabłyszczonych ubrań oraz niechęci do prasowania 🙂

 

Pozdrawiam ciepło, 

Agnieszka KAgi 🙂

 

You may also like

Leave a Comment

Translate »