Długa suknia jest bardzo elegancka, kobieta wygląda w niej wytwornie, ale niestety nie jest na każdą okazję. Pokażę Wam przeróbkę długiej sukienki kupionej na specjalną okazję, w taką bardziej uniwersalną.

 

przeróbka długiej sukni

Ta długa sukienka została kupiona na studniówkę. Wiadomo, taka okazja rządzi się swoimi zwyczajami. I nawet dziewczyny, które nie przepadają za tego typu sukienkami sięgają po takie fasony.

Długie sukienki są charakterystyczne i takiej jak ta  z koronkową górą, długimi rękawami, długim dołem z warstwą satyny i tiulu, trudno by założyć na inną okazję. Zwłaszcza dla młodej kobiety.

Z drugiej strony szkoda, żeby sukienka wisiała bezczynnie w szafie;) kiedy okazje imprezowe się przytrafiają np. ślub/ wesele itp. Bo sprzedaż, nawet raz założonej sukienki nie jest tak szalenie opłacalna. I w sume za uzyskaną kwotę nie kupi się innej nowej. No chyba, że uda się kupić w idealnym rozmiarze używaną.

Ale do konkretów, długa sukienka miała swój wielki wieczór i na tym koniec.

Przystąpiłam do przeróbki na lżejszą wersję,          którą można nosić na wiecej okazji.

Zostały usunięte rękawy a podkrój pach został bardziej wycięty na łopatkach, tak żeby sukenka wyglądała ładnie również w sezonie letnim.

Dół został bardzo skrócony, dzięki temu sukienka zyskała na lekkości.                A pozyskany materiał przydał się do wykończenia pokrojów pach.

Wydaje się, że niewiele pracy a jaka różnica w wyglądzie. No i teraz sukienka jest bardziej uniwersalna np. wesele, imprezę, pod żakiet na rodzinną okazję itd. W przeróbce sukienki został spory kawałek materiału, który jeszcze można by wykorzystać na uszycie spódnicy 🙂

Kupując długą sukienkę od razu można mieć na uwadze wykorzystanie jej w zmienionej formie :). Dlatego kupujce ją na długofalową przyjaźń.

Zaczynamy od długiej wersji, potem skracamy, zmieniamy rękawy, górę robimy bez ramiączek. W podobnych sukienkach zmieniałam też tiul. Wystarczy wymienić tiul na inny kolor, coś kontrastowego, podkreślenić talię innym paskiem lub wstążką atłasową. Jest tyle możliwości 🙂 .Wystarczy trochę pomysłowości i do dzieła. Niech sukienka będzie  z tobą na lata, nawet gdy wychodzisz w tym samym towarzystkie, to po przeróbce może nawet nikt nie zauważyć, że już w niej byłaś ;). I O TO WŁASNIE CHODZI, I TO JEST PIĘKNE !!! Ekonomicznie, ekologicznie i  jeszcze jaka satysfakcja :).

W sukience wystarczy odsłonić więcej ciała i nawet pomimo ciężkiego wzoru na materiale, optycznie będzie wyglądała na lżejszą. Pomaga odsłanianie ramion, zwiększanie dekoltów, robienie rozcięcia itp.

 

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was to przeróbek tych sukienek, które wiszą w Waszych szafach od dawna ;).

Miłej pracy i dzięki, że jesteście i czytacie moje teksty. 

Pozdrawiam Was ciepło i niech moc będzie z Wami, 

Aga Kułakowska KAgi

🙂

 

 

You may also like

Leave a Comment

Translate »