Czasami wydaje się, że praca nad projektami zakończona. Klient odebrał ubrania i życie toczy się dalej.  I jakie było moje zdziwienie i zadowolenie, gdy podczas premiery  Cyberpunk 2077 w telewizji Polsat prezenterka była ubrana w stroje szyte przeze mnie :).

Zajrzyjcie do wpisu na Instagram Arkadiusza Podgórzaka. Bo, to właśnie jego projekty realizowałam. To bardzo zdolny młody projektant i bardzo sympatyczna osoba. 🙂

https://www.instagram.com/p/CIn9tbjHdRS/?igshid=bb1e6ct0u8zc

Z Arkadiuszem Podgórzakiem współpracowałam wiele razy odszywając jego szkice projektów. Jeszcze, gdy studiował i potrzebne były odszycia projektów na zaliczenia a potem kolekcja dyplomowa.  Ta kolekcja była bardzo inna, połączenia różnych rodzajów materiałów, ekoskóry lakierowanej i matowej, futra, cekiny. To było wyzwanie, jak zawsze. Ale właśnie taką pracę lubię najbardziej:).

Arkadiusz Podgórzak desinger

desinger

 

To żeby przebić się w tej branży, zaistnieć , pokazać swoje projekty to ciężka praca. Dlatego podziwiam zdeterminowanych i pracowitych projektantów.

blog o warsztacie krwieckimblog o tworzeniu ubrań

Płaszcz z ekoskóry

Praca z projektantem jest wymagająca dużych zdolności krawieckich, doświadczenia z pracą z różnymi materiałami, dobrą wyobraźnią:). Bo projekty nie są proste. Należy przenieść wizję projektanta z jego szkicu na materiał i gotowe ubranie.


odszywanie kolekcji
Odszywanie praojektów ze szkicu

W tej pracy liczy się każdy szczegół. Dlatego widząc szkic ubrania/ dodatków trzeba zwymiarowac lub okreslić wszystkie długości, obwody, szczegóły wykończenia. Każdy detal ma znaczenie. Dlatego im więcej czasu poświęci się na omawianie projektu, tworzenie szablonów ubrania, tym bardziej efekt końcowy będzie zgodny z zamierzeniem i wizją projektanta. Ach ale to cudna praca twórcza:). Stawia wiele wyzwań ale gotowe ubranie raduje serce. Zwłaszcza, gdy mogę zobaczyć szyte przeze mnie ubrania na wizji, wybiegu, w prasie… :).

Dziękuję za współpracę Arku i życzę Ci wielu sukcesów. 

Agnieszka 

 

PS. Wszystkie zamieszczone zdjęcia ubrań, szkice, to projekty Arkadiusza Podgórzaka.  Ja je z ogromną radością odszywałam :).

 

You may also like

Leave a Comment

Translate »