Jak skrócić rękawy w swetrze, wskazówki.

Skracanie rękawów w dzianinie swetrowej

by Agnieszka
Jak obciąć rękawy w swetrze

Skracając rękawy w swetrze lub kardiganie z dzianiny swetrowej, trzeba bardzo  uważać. Bo bardzo łatwo jest rozciągać dół rękawów. Dlatego przygotowałam kilka wskazówek, jak prawidłowo SKRÓCIĆ RĘKAWY W SWETRZE. 

Jak skrócić rękawy w swetrze

 

Jeśli masz za długie rękawy w swetrze nie podwijaj dłużej. Podam Ci praktyczny sposób, jak zrobić to prawidłowo.

Po pierwsze odmierz długość, zaznacz ile przeznaczasz do podłożenia np. 3-4 cm. Czasami trudno zaznaczyć mydełkiem czy kredą, więc można użyć szpilek krawieckich.

 

Przygotuj pasek wkładu odzieżowego klejonego o szerokości, jaką ustaliłaś na podłożenie i przyklej w odpowiednim miejscu.

Jak skrócić za długi sweter

Przyklej wkład odzieżowy i dopiero potem obetnij resztę materiału (ponad podłożenie). To gwarantuje, że nie rozciągniesz dołu rękawa podczas cięcia i materiał nie będzie się pruł.  A dodatkowo obcinanie ustabilizowanej dzianiny będzie łatwiejsze.

Obcinanie rękawów w swetrze

Obrzuć dół rękawa owerlokiem i podłuż ręcznie. Możesz też podłożyć doły rękawów maszynowo.  Używaj elastycznych nici. To gwarantuje, że w przypadku rozciągnięcia się dzianiny szew nie pęknie. Inną opcją jest użycie do maszyny podwójnej igły przeznaczonej do podkładania ubrań z dzianin. Przy jej użyciu powstaje ścieg elastyczny.

Ja zazwyczaj podkładam ręcznie używając nici elastycznych. Bo na prawej stronie nie ma żadnego śladu i podłożenie wygląda elegancko.

Jeśli nie masz owerlocka, zrób podłożenie na dwa razy.  A podwinięcie rękawów swetra podłuż ręcznie.

Podkładanie rękawów w swetrze

Teraz tylko zaprasuj podłożenie po lewej stronie swetra i gotowe :).

Skracanie rękawów w swetrze

 

Teraz już będziesz wiedzieć, jak skrócić rękawy w swetrze.  🙂 Nie podwijaj rękawów tylko je skróć.

 

 

Poszukujesz informacji i porad krawieckich związanych ze swetrami, szyciem, skracaniem swetra bądź przerabianiem swetrów? Zerknij do wcześniejszych moich wpisów na temat przeróbek swetrów:

  1. Przeróbka swetra na mniejszy rozmiar

  2. Kilka kroków, jak przerobić sweter na rozpinany

  3. Kilka porad, jak podłożyć SWETER

  4. Jak uszyć sweter, praktyczne wskazówki.

Masz przemyślenia, doświadczenia ze swetrami lub problemy napisz w komentarzu. Jak masz inne krawieckie pytania pisz śmiało: Kontakt ze mną 🙂

pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia

Agnieszka

You may also like

Leave a Comment

Translate »