Przeróbka swetra na mniejszy rozmiar

Jak zmniejszyć sweter. Szycie dzianiny.

by Agnieszka
Jak zmniejszyć sweter

W tym wpisie pokażę Ci krok po kroku jak zmniejszyć rozmiar swetra. Praktyczne porady jak zwęzić i skrócić za duży sweter

przeróbki ubrań

Sweter oversize

Wiem, że ten sweter nie jest aż tak duży, jakie bywają w sklepach i w naszych szafach. Ale jak dla mnie, był bo źle się w nim czułam. 
Czasami kupujemy swetry tylko dlatego, bo podoba nam się kolor. A potem różnie bywa z noszeniem. Tak było w tym przypadku. Jak to powtarzam, NIE WSZYSTKO DLA WSZYSTKICH :). 

W ostatnich latach bardzo dużo jest ubrań oversize. Czasami nawet trudno o coś “normalnego” dopasowanego.

Z punktu widzenia producentów, lansowanie mody na takie rzeczy jest super. Więcej osób zmieści się w jeden rozmiar = kupi takie ubranie. Dla jednych będzie dużo za duże = cool, a dla innych dopasowane. A może pełniejsze sylwetki będą miały bardziej przy ciele.

I wszyscy są zadowoleni.

Ale czy aby na pewno, jest to dla nas konsumentów dobrze? Czy wyglądamy dobrze w ubraniach, w których nie widać nawet zarysu sylwetki ? Wychodzimy z założenia, że w większym sweterku lub sukience ukryjemy niedoskonałości figury. Polecam zróbcie sobie zdjęcie w lustrze w tym ubraniu. I tak szczerze, co o tej osobie w odbiciu myślicie? Nie, nie o osobie, ale o UBRANIU, CAŁEJ SYLWETCE :).

Ja nazywam takie ubrania namiotami. Może i krągłości nie widać za dobrze, bo jest tylko jedna bryła. Ale czasami lekkie dopasowanie chociaż by się przydało.

 

UWIERZCIE MI, CZASAMI 1 CENTYMETR ROBI WIELKĄ RÓŻNICĘ!

 

Zawsze można próbować innych sztuczek, żeby wyglądać lepiej. W tym akurat przypadku te kieszenie było zawsze widać. Sweter w obwodzie był za duży, przez co pod paskiem robiły się falbanki ;).

Za długie rękawy można zawsze podwinąć, zależy co kto lubi. Ja nie:)

blog o ubraniach
Próba ujarzmienia za dużego swetra.

 

Na siłę nie chcę nikogo uszczęśliwiać swoją wizją. Ale pokażę na własnym przykładzie, jak można przerobić bezkształtny sweter na coś sensownego. Z mojego punktu widzenia

Małe wprowadzenie i opis przewidzianych przeróbek.

Przy pracy ze swetrami należy być delikatnym, bo to dzianina i mogą” lecieć oczka”. Ja do dzianiny używam nici elastycznych, niektórzy zszywają tylko owerlockiem z luźno ustawionym ściegiem. Zależy czym dysponujesz. Ale wszystko można zrobić, to tylko kwestia techniki.

zmniejszanie swetra

Skracanie dołu swetra

blog o przeróbkach

Zwężanie swetra

W takiej formie na pewno będę go nosić częściej. I ten kolor, który rozświetla pochmurny dzień i jest lepszy od makijażu :).

Sprawdź w swoich szafach i przymierz coś, co uważałaś, że może nie nadaje się do noszenia. Zweryfikuj wielkie ubrania, w których chowasz się od lat. Małe poprawki i ubranie będzie jak nowe. A Ty poczujesz się o niebo lepiej!

 

Jeśli interesuje Cię temat przeróbek swetrów, szycie swetrów, a także skracanie rękawów swetra czy jego podkładanie. Zapraszam do inny artykułów na temat poprawek krawieckich swetrów i ich szycia:

  1. Jak skrócić rękawy w swetrze, wskazówki.

  2. Jak uszyć sweter, praktyczne wskazówki.

  3. Kilka porad, jak podłożyć SWETER

  4. Kilka kroków, jak przerobić sweter na rozpinany

 

 

Pozdrawiam ciepło,

Aga KAgi 🙂

 

You may also like

2 komentarze

Agata 4 października 2022 - 9:09 am

super! Podoba mi się twoja szczerość i rzeczowe tresci. Pozdrawiam 😚

Reply
Agnieszka 6 października 2022 - 6:34 am

Dziękuję i pozdrawiam 🙂

Reply

Leave a Comment

Translate »