Jaki wybrać pierwszy owerlok?

Owerlok TOYOTA a owerlok Gritzner. Na co zwrócić uwagę kupując swój pierwszy owerlok.

by Agnieszka
dobry na początek owerlok Toyota

Chcesz kupić swój pierwszy owerlok. Zastanawiasz się jakie funkcje owerloka będą najbardziej przydatne. Gdybym miała dać Ci jedną radę, POSTAW NA PROSTE ROZWIĄZANIA. 

Pierwszy owerlok do nauki szycia

Na początek nauki szycia na owerloku postawiłabym na naukę obsługi maszyny, regulacji ściegu i dostosowanie go do odpowiednich materiałów.  Dlatego im mniej skomplikowany owerlok, tym lepiej na początek.

Nie nastawiaj się na szukanie maszyny z “ułatwieniami”. Bo one na dłuższą metę nie mają takiego znaczenia.

To co ważne w Twoim pierwszym owerloku, to na pewno prostota i łatwość dostępu do wszystkich mechanizmów.

Jaki kupić owerlok do nauki

To ułatwi Ci obsługę.  Tak jak prezentowany owerlok marki Toyota. Ten model jest już stary, ale to niezawodna marka.

Pamiętaj, że łatwość dostępu do wewnętrznych mechanizmów,  ułatwi Ci przewlekanie nici. A co też jest ważne z łatwością wyczyścisz owerlok z wszelkich resztek, kurzu.  Bo to gwarantuje dobre tworzenie ściegu i bezproblemowe szycie.

mój pierwszy owerlok

 

Owerlok marki Gritzner jest bardziej zabudowany.  Nie ma takiego dostępu do wewnętrznych mechanizmów.  Ma za to ułatwienie nawlekania jednego chwytacza. Chociaż z mojej praktyki zawodowej nie jest on przydatnym ułatwieniem.  Jest ograniczony dostęp do dolnych mechanizmów. Co utrudnia dobre czyszczenie maszyny po szyciu.    W tym owerloku jest wolne ramię, czyli można zdjąć część blatu roboczego (podobnie jak w maszynach stębnówkach domowych).  A wyprofilowane ramię robocze nadaje się do łatwiejszego obrzucania mniejszych okrągłych elementów elementów. Na przykład dołu nogawek lub dołu rękawów.  Może być też przydatne do szycia małych elementów odzieży dziecięcej.
Co ważne w owerloku

Kupując swój pierwszy owerlok zwróć uwagę na rodzaj oświetlenia.  Nie polecam oświetlenia typu led w maszynach, bo słabo oświetla podczas szycia.  Dobre są owerloki, w których  jest żarówka. Daje ona mocne światło, dzięki czemu wiemy co szyjemy :).

oświetlenie w owerloku

A precyzja podczas szycia na owerloku jest niezbędna. Bo są w nim noże, którymi możemy obciąć za dużo materiału !

Nie ma co się obawiać przewlekania nici, bo wszystko jest w maszynie zaznaczone kolorami. Zgodnie z oznaczeniami przewlekasz nitkę od prawej do lewej kończąc na igle lub chwytaczu.

 

Jeśli masz pytania do powyższego tematu, zapraszam do :Kontakt ze mną 🙂

Jeśli natomiast potrzebujesz nauczyć się szyć na owerloku, poznać zasady , to zapraszam na zajęcia 1:1 w Warszawie:https://sklep.szyciezkagi.pl/produkt/nauka-szycia-na-owerloku/

Masz ochotę obejrzeć film, w którym opowiadam o moich pierwszych owerlokach . Zerknij: https://youtu.be/ug-7IyttJx8

 

pozdrawiam ciepło

Agnieszka 

You may also like

Leave a Comment

Translate »