Za ciasna sukienka, pomysł na wstawki-poszerzanie

Jak poszerzyć sukienkę lub bluzkę ?

by Agnieszka
Z czego zrobić wstawki na poszerzenie sukienki

Pomysł na poszerzenie sukienki. Z czego zrobić wstawkę do poszerzenia  za ciasnej sukienki ? Dla wielbicielek przecen 🙂

Pomysł na poszerzenie sukienki

Sukienki bywają za wąskie, ale nie tylko te, które już mamy od dłuższego czasu.  A nasz rozmiar zwiększył się :). Czasami chcemy kupić sukienkę w sklepie, ale jest w zbyt małym rozmiarze.   Ale jest na to sposób, żeby kupując nie martwić się z czego zrobimy wstawki.

Kup 2 sukienki /bluzki. Jedną sukienkę będziesz miała do poszerzenia a z drugiej sukienki zrobisz wstawki do poszerzenia tej pierwszej. 

To sposób, który stosuje jedna z moich klientek. Kupuje przez Internet, czeka na posezonowe wyprzedaże. Zazwyczaj zostają wtedy same mniejsze rozmiary. I kupuje  2 sztuki w dobrej niższej cenie.  Na jednej z sukienek zaznaczam ile brakuje w obwodzie a druga sukienka jest wykorzystana na wstawki. W taki sposób nic Ciebie nie ogranicza. Możesz dowolnie przerabiać sukienkę, robić wstawki, doszywać mankiety czy falbanki.  W efekcie końcowym będziesz miała sukienkę idealną, taka jaką chcesz mieć . A dodatkowo w sukienkach z wzorzystych tkanin, jak te wszelkie wstawki są mało widoczne :).

Jak zrobić wstawki w ciasnej sukience lub bluzce

Jak widzisz na powyższym zdjęciu przy poszerzaniu sukienki/ bluzki należy poszerzyć również rękawy. Tak by obwody zgadzały się i żeby było możliwe prawidłowe przyszycie. Jeśli nie chcesz zbyt poszerzać rękawa, bo obwód jest dobry,  wystarczy wszyć mały trójkącik z materiału.jak poszerzyć sukienkę

Nie musisz obawiać się, że wstawki zepsują wygląd ubrania. W większości przypadków poszerzanie ubrań jest mało widoczne. Należy jednak robić to z wyczuciem. Jak w przypadku tej sukienki z wielobarwnym nadrukiem można było dodać stębnowania po wierzchu jednym z kolorów wzoru. I takie kontrastowe na przykład żółte stębnowania i przeszycia sprawiłyby, że sukienka wyglądała by jeszcze lepiej :).

Chcesz nauczyć się, jak poszerzać ubranie ale brakuje Ci umiejętności i pomysłów, jak to zrobić? W odpowiedzi na wiele zapytań napisałam ebook “Podstawowe zasady poszerzania ubrań i dobierania wstawek” . Dzięki tej publikacji nauczysz się jak poszerzać, poznasz ważne zasady i porady krawieckie. Sama praktyka i inspiracja z mnóstwem zdjęć. Również wiele wyjaśnień dla początkujących w szyciu. Link: https://sklep.szyciezkagi.pl/produkt/zasady-poszerzania-ubran-i-dobierania-wstawek/

Pozdrawiam ciepło i życzę kreatywnych pomysłów na poszerzanie ubrań,

Agnieszka -KAgi

 

PS. Jeśli brakuje Ci inspiracji, napisz do mnie. Może będę mogła podpowiedzieć Ci rozwiązanie 🙂

Chcesz poszerzyć sukienkę tylko w biuście, zerknij do wpisu na ten temat : Jak poszerzyć sukienkę w biuście? Przeróbki

You may also like

Leave a Comment

Translate »