W tym wpisie bierzemy na warsztat futerko sztuczne z Lidla.     Za ciasne futerko, bez charakteru i trochę nijakie????                              To nie problem, poszerzymy i dodamy sznytu:)

         Poszerzymy wstawkami z ekoskóry i również dodamy ten materiał           w innych miejscach, żeby wyglądało to jak celowy projekt. Dzięki temu futerko zyska na wyglądzie:).

Przeróbkami sztucznego futerka nie ma co się przerażać.

Rzeczywiście włos utrudnia pracę, prucie szwów bywa uciążliwe ale da się zrobić :). Pruć należy delikatnie, bo rzeczywiście trochę trudno zobaczyć szew i można przy okazji zniszczyć, przedziurawić materiał nie w tym miejscu co trzeba;).

Materiał- futerko wykonywane jest zazwyczaj na dzianinie, to było na takiej trochę rzadkiej, mało ścisłej. Przez co było delikatniejsze w “obróbce”.

Trzeba pamiętać, że nasza ingerencja w ubranie może mu wyjąść na dobre:).

To kupione futerko było trochę nijakie, bez dodatków, nic jego nie wyróżniało. Zwykłe proste granatowe futerko jakich wiele.

We wcześniejszym wpisie pisałam o poszerzaniu płaszcza, jeśli kogoś ten temat interesuje :https://szyciezkagi.pl/poszerzenie-plaszcza/

Najlepsze rezultaty w poszerzaniu ubrań są, gdy dobierzemy wstawki z materiału o podobnej grubości, mięsistości, fakturze,  jak cale ubranie.

W przypadku tego futerka została wybrana ekoskóra na wstawki. Jak można zauważyć, przy połączeniu zwłaszczana długich odcinkach (boki) widać, jak różnica grubości materiałów wpływa na całość. Mimo, że materiał skóropodobny usztywniłam, podkleiłam dla nadania sztywności i grubości, to boczne wstawki nie wyszły idealnie. Futerko trochę “pofalowalo” wstawki. Futerko jest grubsze z włosem, dlatego tak to wyszło, tym bardziej że wstawki było szersze.

Ale całość wyszła świetnie. Dla pełnej metamorfozy ekoskórę wstawiłam również pod kołnierzem.

Zrobiłam rozporek z tyłu, który odszyłam również imitacją skóry a także odszycia brzegów przodów zostały wymienione.

blog krawiecki

Rozporek odszyty ekoskórą.

poszerzanie futerka

W efekcie przeróbek, futerko z Lidla nabrało innego wyglądu        i jest niepowtarzalne a najważnejsze pasuje idealnie :).

Pozdrawiam ciepło,

Agnieszka 🙂

Ps. Jeśli macie jakieś problemy z ubraniami, nie wiecie jak je poprawić to piszcie, przesyłajcie zdjęcia. Postaram się coś podpowiedzieć 🙂

You may also like

Leave a Comment

Translate »