Rozporki w krótkich dopasowanych spódnicach to czasami niezłe utrapienie, ponieważ mają tendencję to rozrywania. Pokażę, jak można wykończyć rozporek, by nie rozrywał się. porady krawieckie

To jest dopasowana spódnica z grubej dzianiny dresowej.         Nie trzeba dodawać, że spódnica z dzianiny plus rozporek, to “trudny “temat. Bo dzianina jest mało wytrzymała przy wszelkich rozporkach. Trzeba naprawdę dobrze wzmocnić, żeby materiał nie rozerwał się nie tylko po szwie ale, żeby nie uległ zniszczeniu materiał poprzez wydarcie dziury wokół zakończenia rozporka.

Ale w tym przypadku zastoswałam coś, co nadało stabilizacji, reguluje wielkość rozporka i jest mega trwałe.

wykończenie rozporka w spódnicy zamkiem

Suwak metalowy, nie dość, że stanowi ozdobę, nadaje sznytu, to najważniejsze chroni rozporek przed rozpruciem !!!  🙂

Jeśli planujesz szyć dopasowaną spódnicę, może z jeszcze bardziej elastycznego materiału, np. lycra, punto lub inna dresówką, to możesz pomyśleć o wykończeniu rozporka suwakiem. Obecnie jest tak duży wybór zamków, nawet tych bardziej ozdobnych. Tak,  że w zależności w jakim stylu planujesz ubranie, na pewno coś dla siebie znajdziesz.

Dodatkowo dodam, że dzianina dresowa drapana w takim czarnym kolorze, to świetne rozwiązanie na konieczną czarną elegancję i ciepło zarazem. Jak tylko robi się chłodniej od razu mam ochotę na przytulne, miękkie i ciepłe ubranie.

Wiele osób nawet nie zauważa, że to dresówka. Bo to jednolita gładka dzianina 🙂 Gdyby była z szarego melanżu, to od razu wszyscy by zauważyli, że to dresówka. A tak, nawet dzianina taka, jak na bluzy dresowe, może być stylowa i elegancka w okresie zimowym :).

A to inny pomysł na dopasowaną spódnicę i bezpieczny rozporek. Czyli suwak na całości 🙂

spódnica ekoskóra

Co Wy na to? Jeden mocny suwak w spódnicy, mniej pracy, dodatkowa pionowa linia, która optycznie wyszczupla i nadaje prostej spódnicy charakteru 🙂

Pozdrawiam ciepło,

Agnieszka  KAgi 🙂

 

You may also like

Leave a Comment

Translate »