W sklepach jest masa ubrań ale nie zawsze takie, jakich poszukujemy.Ale jeśli nie ma czegoś w sklepie, to od czego jest pomysłowość? 🙂

 

Ale to nie problem jeśli lubisz szyć lub masz dobrą kwawcową/ krawca. Tak było w przypadku tych dwóch koszulek polo. W prezencie miała być biało-czarna koszulka. Niestety takiej klientka nie mogła kupić, więc kupiła dwie w takim samym rozmiarze,  jedną białą a drugą czarną i przyszła z nimi do mnie :).

 

Na pewno ze zwykłym t-shirtem byłoby mniej pracy, ale skoro takie były, więc trzeba było podołać :).

W takich przeróbkach, jak zawsze najwięcej czasu zajmuje prucie. Dzianina jest delikatna, łatwo zrobić w niej dziurkę. Dzianina też łatwo może się rozciągnąć podczas prucia. A tutaj trzeba było wypruć nie tylko rękaw ale odpruć część przodu przy rozpięciu.

Przed przystąpieniem do prucia zaznaczyłam w każdej koszulce środek przodu i środek tyłu za pomocą fastrygi w kontrastowym kolorze. Później jak miałam wyprute te właściwe części przodów i tyłów mogłam bez problemu rozciąć wzdłuż środka.

Jedyne co się nie zgadzało to brakujący prawie 1 centrymetr w szerokości. Zabrał go szew zszywający nowe połówki przodu i tyłu. Ale na szczęście to dzianina, więc można było delikatnie naciągnąć podkrój z tyłu przy wszywaniu ponownie kołnierzyka i przy doszywaniu plisy zapięcia z przodu.

Prując ubrania do poprawki/ przeróbki zawsze staraj się zapamiętać, jak było szyte dane ubranie. To uwatwi Ci potem prawidłowe zszycie ponownie każdego elementu.

Życzę ciekawych wyzwań w szyciu 🙂

Aga KAgi Kułakowska

 

 

You may also like

Leave a Comment

Translate »