Przeróbka sukienki jeansowej na lato – ramiączka

by Agnieszka

Jeśli czytasz mój blog, to wiesz, że często powtarzam, że dopasowanie i przeróbka sukieki może wpłynąć na wygląd całej sylwetki. PROPORCJE łatwo zmienić. Na przykładzie jeansowej sukienki letniej pokażę, jakie można zrobić poprawki aby sukienka lepiej wyglądała na figurze w większym rozmiarze.

Zwróć większą  uwagę na szerokość ramiączek w sukience ! 

Była to długa sukienka na cienkich ramiączkach, z wysokim prostym dekoltem pod samą szyję. Z tyłu odkryte plecy i góra wykończona gumką. Do sukienki był dołączony pasek do wiązania w talii. Sukienki posiadała róznież kieszenie w szwach bocznych.

Na pewno myślicie, cóż ja się czepiam?  Bo sukienka fajna, to fakt. Miękki jeans, letni fason, ale……

ALE NIE WSZYSTKO DLA WSZYSTKICH JEST DOBRE

Ta sukienka łądnie leżałaby na szczupłej kobiecie, drobnej sylwetce. A co na to wskazuje? Ramiączka…, tak. Chodzi o PROPORCJE. Takie cienkie ramiączka świetnie wyglądają na sylwetce o mniejszym rozmiarze ale już u kobiety o pełniejszych kształtach, to już niezbyt dobrze. Klientka nosi rozmiar 46, ma większy biust i tak wysoko zabudowana sukienka plus cieniutkie ramiączka, niekorzystnie wyglądały nadając sylwetce masywności. Dlatego trzeba było zmienić dekolt poprzez pogłębienie, odsłonięcie. A także trzeba było zrobić szersze ramiączka, które wyglądały lepiej i były proporcjonalne do szerszych ramion.

Żeby lepiej oddac o co mi chodzi z dopasowaniem szerokości ramiączek do wielkości sylwetki podam przykład. Jak wygląda mały zegarek na dużej dłoni albo bardzo duży masywny bardziej męski zegarek na drobnej kobiecej dłoni??? Pokazuje duże dysproporcje, duża dłoń z malutkim zegarkiem wydaje się jeszcze większa a drobna dłoń z ciężkim zegarkiem też nie wygląda dobrze. Wiem, kazdy nosi jak chce, ale na czym Tobie zależy???

Pisałam już wcześniej o rodzajach dekoltów np. tutaj :https://szyciezkagi.pl/jak-rodzaj-dekoltu-wplywa-na-wyglad-sylwetki/

Zmiana dekoltu w sukience, bluzce bardzo mocno wpływa na wygląd całej sylwetki, dlatego trzeba dopasować go do naszego rozmiaru ciała i biustu.

Oprócz zmiany dekoltu zrobiłam następujące przeróbki tej sukienki:

     Sukienka została skrócona a kieszenie boczne zostały usunięte podczas zwężania boków sukienki. Kieszenie w bokach zawsze dodatkowo poszerzają wizualnie w biodrach, dlatego jeśli zależy Ci na optycznym wyszczupleniu sylwetki, to pozbądź się ich. Tak samo jak nadmiaru marszczeń.

Podkrojenie dekoltu z lekkimi łukami nadało lekkości, w porównaniu z tym kanciastym dekoltem pod szyję. Ramiączka nie trzeba było specjalnie szyć, bo wykorzystałam pasek, który był do sukienki. A przestał być potrzebny po dopasowaniu sukienki do sylwetki.

Kieszenie natomiast zrobiłam z przodu w szwie między górą sukienki a marszczoną falbaną. Marszczenie też zmniejszyłam.

Marszczeń może być więcej, o ile sukienka jest wykonana z cienkiego zwiewnego materiału. Wtedy nawet przy pełniejszych sylwetkach wygląda ładnie. Natomiast z marszczonym jeansem trzeba uważać. 

Żeby dodać chrakteru sukience, na naszyte na wierzch końce ramiączek naszyłam duże biale guziki.

I co myślicie o przeróbce tej sukienki jeansowej?

Moim zdaniem kobiety o pełniejszych sylwetkach nie powinny ukrywać się w zamaszystych dużych sukienkach, bo to ich nie wyczszupla ani nie ukrywa rozmiaru. 

Ja polecam dopasowanie fasonu sukienki i jej wykończenia do sylwetki niezależnie od rozmiaru. Nie trzeba dopasowywać się do tego co jest w sklepach. W większości przypadków, każde ubranie można tak dopasowac do siebie żeby wyglądać i czuć się dobrze. 

 ściskam Agnieszka

 

You may also like

Leave a Comment

Translate »