Jak przerobić dekolt i ramiączka w sukience

Dopasuj sukienkę do swojej sylwetki

by Agnieszka
kreatywne szycie

Cienkie ramiączka w letnich sukienkach niestety nie pasują do każdej sylwetki. Dlatego pokażę Ci, jak przerobić dekolt wraz z ramączkami  w sukience letniej. 

Jak przerobić dekolt w sukience

Przeróbka dekoltu w sukience letniej

Wychodzę z założenia, że nie wszystko jest dla wszystkich.  Kobieta nie musi się dopasowywać do sukienki, to sukienkę należy dopasować do kobiecej sylwetki, by wyglądała w niej lepiej.

 

  Cienkie ramiączka w sukienkach zupełnie nie pasują do tęższych sylwetek. Po pierwsze optycznie jest duża dysproporcja między szerszymi, pełnymi ramionami/ biustem a cieniutkimi paskami ramiączek sukienki. Po drugie, cienkie ramiączka nie zasłaniają ramiączek biustonosza (zazwyczaj szerszych stosownie do rozmiaru piersi)).przerabianie dekoltu w sukienceAle są krawieckie sposoby, jak przerobić sukienki na lato, by pasowały do Twojej sylwetki/ sylwetki Twojej klientki. Zacznę od opisu fasonu sukienki. Cienkie ramiączka, dużo marszczenia wokół dekoltu z przodu. Tył sukienki z wyciętą łezką.przeróbki sukenek

Jak widzisz na zdjęciach góra sukienki nie wygląda dobrze na sylwetce. Jest zbyt delikatna. Dodatkowo to marszczenie z przodu dodatkowo powiększa optycznie biust. Dlatego pomysł był taki, żeby przerobić dekolt sukienki na klasyczny z dekoltem w V i szerszymi ramiączkami.

Dekolt w sukience jest bardzo ważny. Dlatego trzeba go dopasować do sylwetki a nie do panującej mody. Jeśli kobieta ma większy biust lub/ i pełniejszą sylwetkę to zabudowane dekolty pod szyję, marszczenia, za duże falbany, tylko optycznie powiększają jeszcze sylwetkę, dodając jej kilogramów. Powinniśmy “otworzyć” sukienkę. Sprawić by góra sukienki była lżejsza.

 

Etapy przeróbki dekoltu w sukience wraz z ramiączkami:

  1. Na przymiarce zaznaczyłam miejsce odcięcia (widoczne na zdjęciu szpilki krawieckie). Nowy dekolt w sukience zrobiłam poprzez doszycie odpowiednio wyprofilowanego karczka.
  2. Zmierzyłam, w którym miejscu przebiegają ramiączka biustonosza. Tak żeby nowe ramiączka sukienki przykryły te od stanika.
  3. Zmierzyłam długość ramiączek.

kreatywne pzrerabianie sukienek

4. Zaczęłam od odcięcia starego dekoltu na wysokości pach (według zaznaczenia z przymiarki).

5. Wyprofilowałam nowy dekolt razem z ramiączkami i podkrojem pach, taki karczek  :).Neckline in the dress tailoring coretions

Dodam, że materiał na nowy dekolt pozyskałam ze skrócenia dołu. Sukienka była za długa i za szeroka. Dlatego najpierw poprawiłam dół i boki, żeby mieć materiał na przeróbkę góry sukienki, czyli karczek wraz z odszyciami.

Zanim nowa górę połączyłam z resztą sukienki, to brzeg podkleiłam flizeliną, tak żeby się nie rozciągał. Bo cała sukienka była krojona ze skosu i szybko mogłaby się powyciągać.  Należy pamiętać o tym. Dużo indyjskich sukienek jest szyta w ten właśnie sposób.

 

PIERWSZA PRZYMIARKA Z NANIESIONYMI POPRAWKAMI I NOWYM DEKOLTEM

Jak przerobić dekolt

Jak widzisz na zdjęciu dekolt wyglądał już inaczej. Zostawiłam trochę marszczenia, ale okazało się, że nawet delikatne nadal źle wygląda. Na przymiarce klientka zadecydowała, że dekolt  będzie głębszy.

Pamiętaj: do pierwszej przymiarki nie wycinaj zbyt głębokiego dekoltu ani podkroju pach. Trzeba sprawdzić na osobie, jak ubranie się układa i dopiero dokonać dodatkowej korekty. Zawsze łatwiej podciąć później, niż sztukować zbyt głębokie dekolty :).

Wymiana góry sukienki na nową

Do pierwszej przymiarki nie wycinałam jeszcze dekoltu w tylnej części sukienki. Dzięki temu mogłam dopasować dokąd będą sięgać ramiączka. I w ten sposób łatwiej zaznaczyłam nowy zarys dekoltu z tyłu. Oczywiście ta łezka była do wymiany :). Zupełnie nie pasowała do sukienki i dodatkowo zbyt rozchodziła się na plecach.

Przeróbki krawieckie, to nie poprawki. Przeróbki to czasami dłuższy proces razem z przymiarkami, tak jak w szyciu na miarę. Takie zmiany dekoltu i góry sukienki są zazwyczaj pracochłonne. 

Sukienka z przerobionym dekoltem

Dekolt gotowy lekko zaokrąglony szpic, który ładnie wygląda u kobiet z pełniejszym biustem.  Na plecach dekolt wykroiłam podobnie, w kształcie kieliszka. Był dość głęboki, prawie do linii biustonosza. Pomysł na zmianę dekoltu sukienki

Jeśli szukasz jeszcze innych inspiracji dotyczących przeróbek i zmiany dekoltu w sukienkach, zapraszam do wczesniejszego wpisu na ten temat: https://szyciezkagi.pl/wykrojenie-dekoltu-w-sukience-co-to-zmienia/

Gdy świadczysz usługi krawieckie, widzisz jak możesz przerobić sukienki dla swoich klientek. To inspiracja, by zachęcać kobiety do przeróbek. By nie dopasowywać się do sukienek. Ale, by sukienki przerabiać i dopasować  odpowiednio do figury kobiety.

Jeśli potrzebujesz porady, konsultacji w sprawach krawieckich, biznesu krawieckiego, bądź lekcji szycia, to zapraszam:https://szyciezkagi.pl/kontakt-w-sprawie-wspolpracy-krawieckiej/

 

Ślę letnie pozdrowienia i kretywnych przeróbek krawieckich życzę

Agnieszka  🙂

You may also like

Leave a Comment

Translate »