Czy długość spodni ma wpływ na wygląd sylwetki?

by Agnieszka

Bardzo popularne od wielu lat spodnie o długości 7/8. Ale czy ta długość jest dobra dla wszystkich kobiet i wszystkich sylwetek?  Nie, bo nie ma długości idealnej dla każdego. Na przykładzie czerwonych spodni chcę pokazać, jak można znaleźć swoją długość spodni /spodenek. A sylwetka będzie dobrze się prezentować.długość spodni ma wpływ na wygląd sylwetki

Oczywiście wiadomo, że wygląd sylwetki można zmienić zakładając buty na wysokim obcasie. Ale te czerwone spodnie są kroju sportowego, więc raczej można je było założyć do klapek lub sportowych butów.  W tych spodniach można było regulować długość nogawek, jak widzisz na zdjęciu. Ale tak zrolowane doły nogawek na wysokości kolan też nie wyglądały dobrze. Optycznie spodnie obciążały sylwetkę i tak nie najszczuplejszą ;).

 

Spójrz na siebie nieco krytycznie mając do porównania moje zdjęcia.  Chciałam mieć czerwone letnie spodnie ale te były dla mnie zupełnie nietrafione ze względu na długość. Ani długie ani szorty … Taka długość to pomyłka,  zwłaszcza dla niewysokich kobiet, jak ja. 

Ze względu na  kształt moich nóg (pełniejsze uda) zawsze kupując spodnie najpierw sprawdzam obwód nogawek w udzie.  Spodnie o takim kroju mają zazwyczaj proste nogawki. Dlatego dół nogawek był taki sam , jak obwód w udzie! Czyli zbyt szerokie nogawki w dole.

Taka długość spodni 7/8 nie wygląda dobrze na niższych i pełniejszych sylwetkach. Długość jest nijaka. Już lepsza jest długość do kolana lub zupełnie długie spodnie.

Ja wybrałam długość przed kolano.  Dodatkowo spodnie miały za wysoki stan więc musiałam go obniżyć, o czym napisze w następnym wpisie. W kolejnym artykule opiszę też, jak robiłam mankiety, którymi wykończone są doły nogawek spodenek. W krótszych spodenkach/ bermudach  bardzo ładnie wygląda jeśli doły nogawek wykończy się mankietami.

Skracanie spodni

Sama możesz porównać jak wygląda sylwetka w tej nijakiej długości a jak w skróconej wersji .

Zachęcam Cię do sprawdzania, eksperymentowania z długością spodni, tak by dobrać odpowiednią dla swojej sylwetki. Najlepiej przymierzać spodnie i robić sobie zdjęcia ustalając różną długość spodni. Wtedy najlepiej widać, która długość będzie dla Ciebie najlepsza :).

Bo nie ma czegoś takiego, jak wszystko dla wszystkich. Jeśli chodzi o długość spodni, to się nie sprawdza.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szyciu 🙂

Agnieszka

PS. Jeśli masz jakieś problemy krawieckie, to napisz maila  KONTAKT  jeśli chcesz przesłać zdjęcia lub napisz w komentarzu.

You may also like

1 comment

cocosanka 26 stycznia 2024 - 10:02 am

Fajnie, że poruszacie takie tematy! Zawsze zastanawiałam się, czy długość spodni ma znaczenie. Teraz będę bardziej świadoma wyboru i dopasuję do mojej sylwetki.

Reply

Leave a Comment

Translate »