Przedłużenie sukienki, koszuli nocnej

by Agnieszka

 

 

Producenci ubrań liczą każdy centymetr materiału a dla nas często tych centymetrów brakuje :).

W tym wpisie posłużę się koszulą/ sukienką marki OYSHO.

 

instruktor szycia

Przedłużanie sukienki falbanką

Zasadą stopniowania ubrań jest, że wraz z poszerzaniem ubrania jest ono wydłużane. Teraz rzadko kto ją stosuje.

Teraz w sklepach w dużej większości niezależnie od rozmiaru sukienki/ spódnicy długość będzie taka sama. Mnie to nie przestanie zadziwiać. Nie każda kobieta nosząca rozmiar 44 i większy może sobie pozwolić lub chce pokazywać kolana. W niektórych zawodach czy rodzaju pracy to jest nieeleganckie. Ale tylko takie ubranie jest w sklepach. Dlatego, żeby nie chodzić w zbyt kusym ubraniu, nalezy jes do siebie dopasować.

Ale teraz na tapecie strój bardziej nieformalny.  Czyli  koszula nocna marki OYSHO, która mogłaby być noszona jako sukienka.  Fajny bawełniany materiał w białe kropeczki. Ale nawet jako koszula nocna jest dosyć kusa dla niektórych kobiet.

blog o szyciu

Wybierając materiał do przedłużania ubrania starajcie się znaleźć taki, który nie będzie świadczył, że to była jakaś kombinatorka w tym ubraniu :).

A bardzo często efekt końcowy jest lepszy od pierwotnego!!

Do tej koszuli/ sukienki wybrałyśmy biały batyst (bawełniany cienki materiał). W sukience są białe kropeczki na materiale i biała mereżka – taśma pod biustem, więc wybór koloru był oczywisty. Batyst został obrzucony zyg-zakiem, dzięki czemu na brzeg zrolował się w wałeczek. Materiał zmarszczyłam i przyszyłam do dołu sukienki.

Uważam, że sukienka/ koszula wygląda teraz lepiej, jest weselsza a na pewno odpowiedniej długości.

You may also like

Leave a Comment

Translate »