Jak przerobić sukienkę hiszpankę na klasyczną?

Jak zmienić górę sukienki plażowej bez ramiączek ? Zmiana dekoltu sukienki.

by Agnieszka
Przeróbka góry sukienki hiszpanki.

 

Zmiana dekoltu sukienki hiszpanki z odsłoniętymi ramionami na klasyczną z dekoltem w szpic. 

szyciowy blog

Przeróbka sukienki

Sukienkę z odkrytymi ramionami nie zawsze i wszędzie możemy założyć latem. A może już nam się znudził ten fason? Czas na zmianę. Takie klasyczne sukienki z szerszymi ramiączkami bardziej sprawdzają się jako ubranie codzienne.

Jak przerobić taką plażową sukienkę typu hiszpanka,  na sukienkę z klasycznym dekoltem? Przedstawiam krok po kroku, jak to zrobiłam:

Odpruwamy górną falbankę, która posłuży na wykończenie dekoltu i podkroju pach. Ten kawałek przyda się również na ozdobną falbankę wzdłuż dekoltu. W tym przypadku nie trzeba było nic sztukować, bo sukienka była wystarczająco długa. I po podniesieniu tak, by góra sukienki była na linii ramion, długość była idealna. Takie przeróbki super sprawdzają się przy długich sukienkach. Ale take plazowe są zazwyczaj bardzo dlugie :).

Gdyby była jednak za krótka można wykorzystać górną falbanę na przedłużenie  (zrobienie góry/ wstawkę w pasie/ przedłużenie dołem).

nauka szycia

Wyznaczenie głębokości i ksztaltu dekoltu

przeróbka dekoltu sukienki

Po odpruciu falbany i gumki z góry trzeba wyciąć  podkroje pach i dekolt. Jeśli macie jakikolwiek szablon prostej sukienki lub bluzki to super. Po prostu składacie przód na pół i tył na pół przypinacie szablony i ciach.

Jeśli nie dysponujecie gotowym wykrojem, możecie odrysować od bluzki lub innej sukienki bez rękawów.

Dekolt najlepiej podkroić na początku niezbyt głęboko i sprawdzić na sobie lub osobie, dla której szyjecie.  Jaki dokładnie chce  miec dekolt z przodu i tyłu. Potem już tylko wykończenie lamówką ze skosu i zrobienie falbanki.

Z falbanką wokół dekoltu uważaj. Nie może być za  długa.  Bo duże falbany optycznie “obciążają”  sylwetkę. Zwłaszcza niewskazane dla kobiet z dużym biustem.

I oto efekt, jakby taka sama sukienka, ale bardziej wszechstronna. 🙂

How to change dress sewingkreatywne przeróbki sukienek

Lubisz przerabiać ubranie?  Zerknij do wpisu, w którym pokazuję, jak wykrojenie dekoltu w sukience zmienia jej wygląd (na lepsze) : https://szyciezkagi.pl/wykrojenie-dekoltu-w-sukience-co-to-zmienia/

A może masz spódnicę, która już Ci się znudziła, to przeczytaj artykuł o przeróbce spódnicy na sukienkę: https://szyciezkagi.pl/przerobka-spodnicy-na-sukienke/

 

Jeśli masz problemy z jakąś poprawką, to napisz-  postaram się coś podpowiedzieć. Udzielam tez lekcji szycia i konsultacji krawieckich. Zapraszam:KONTAKT

Pozdrawiam ciepło 🙂

Agnieszka

 

 

You may also like

Leave a Comment

Translate »