Dlaczego sukienka,bluzka marszczy się pod pachą?

by Agnieszka
za dużo materiału pod pachą?

Zastanawiasz się dlaczego sukienka lub bluzka źle ci się układa pod pachą, materiał marszczy się? W tym wpisie podam przyczynę.

sukienka źle leży na biuście

 

Przykro to stwierdzić ale sztuka krawiecka przechodzi do historii. Chyba nikomu nie chce się szyć ubrań, które będą dobrze leżały na kliencie. Nawet, gdy firmy szyją/ produkują setki lub tysiące ubrań, na których potem zarabiają- ubrania są niedopracowane. Zastanawiam się dlaczego przy tak dużej produkcji ubrań, marki odzieżowe nie zainwestują w dobre szablony i próbne odszycia, by sprawdzić czy wszystko leży dobrze?

Kłopoty ze źle układającymi się sukienkami i bluzkami w okolicy pach, to istna plaga. Wiele kobiet skarży się, ze materiał zbiera im się pod pachą. A czemu tak jest?

Odpowiedź jest prosta. Sukienka nie układa się dobrze, bo nie ma w niej zaszewek piersiowych.

Problem zbierającego się materiału pod pachami zauważają zazwyczaj kobiety/ dziewczyny posiadające większy biust. Zaszewka na wysokości biustu ma za zadanie właśnie, tak uformować materiał, by ładnie układał się w tej właśnie okolicy. Zaszewka “robi” miejsce na wypukłości. A my kobiety płaskie nie jesteśmy!!!!!

Niestety w swojej pracy zawodowej spotykam się z bluzkami, koszulami czy sukienkami, które nie mają zaszewek piersiowych.  A według mnie w ubraniach damskich te zaszewki powinny być obowiązkowe. Niestety w ostatnich latach szyje się byle jak, szyje się workowate ubrania bez kształtu. I niestety my kobiety nie wyglądamy w nich dobrze.

Tak jak na tym przykładzie letniej sukienki koszulowej.  Nie ma znaczenia czy sukienka/ bluzka ma rękawy czy nie. Jeśli nie ma zaszewki piersiowej to w każdym przypadku będzie zbierał się materiał pod pachą.  Niestety w sukience czy bluzce bez rękawów ten błąd jest jeszcze bardziej widoczny.  Fatalnie układała się właśnie pod pachą.

Można to bardzo łatwo naprawić. Po prostu trzeba zrobić zaszewkę na biuście.

Pamiętaj, że zaszewka powinna być na środku biustu, na wysokości największego obwodu.  Zbieramy tyle materiału, ile marszczy się pod pachą. Samo ubranie wskazuje nam o ile materiału jest za dużo.

Tak, jak na zdjęciu poniżej, nadmiar zebrałam szpileczkami.

Robienie zaszewki na biuście

 

Taka drobna poprawka, gwarantuje lepsze układanie się sukienki lub bluzki pod pachą i na biuście. Problem zbierającego się materiału dotyczy zwłaszcza ubrań z tkanin.

Dlatego, popraw lub oddaj ubranie do poprawy, a będziesz wyglądać o wiele lepiej. Przecież nam kobietom właśnie na tym zależy :). Jeśli producenci nie dbają, jak ubrania będą na nas leżały, to zróbmy to same i nie akceptujmy błędów producentów ubrań.

Materiał zbiera się pod pachąKoszula / bluzka źle wygląda pod pachą

 

Pozdrawiam ciepło i życzę udanych poprawek krawieckich,

Agnieszka 🙂

You may also like

Leave a Comment

Translate »