Taliowanie koszuli, jak można wyglądać lepiej

by Agnieszka

Cały czas powtarzam, że czasami jeden centrymetr robi wielką różnicę!W tym wpisie pokażę, jak można zrobić taliowanie koszuli, żeby wyglądać w niej lepiej.blog o ubraniach

taliowanie koszul

Na przykładzie mojej jeansowej koszuli pokażę na co zwrócić uwagę kupując koszulę. A także co można poprawić żeby wyglądać w niej lepiej. 🙂

Jestem ciekawa, co Waszym zdaniem wymaga poprawy w tej koszuli na zdjęciach. Gdyby zrobić taki mały quiz 🙂

Okay, koszula, jak koszula, chociaż fajny materiał 100% bawełny, niezbyt gruby, przyjemny dla skóry.  Ale ważne jest  też dopasowanie do konkretnej sylwetki, czyli akurat mojej w tym przypadku. A koszula wyglądała workowato niestety i bezkształtnie.

W koszuli jedyne co było dopasowane, to była idealna w ramionach. Obwód rękawów też nie był dobry. Bo materiał jeansowy nie jest rozciągliwy, więc zbyt dopasowane rekawy mogłby uwierać.

Bo oprócz dopasowania, liczy sie także wygoda i swoboda ruchów. Jakoś nie przepadam za obcisłymi ubraniami. Widuję teraz mężczyzn w takich mocno dopasowanych, wręcz obcisłych marynarkach,koszulach i spodniach na dodatek mocno przykrótkich. Ale to nie wygląda niestety elegancko. A tak się składa, że im sylwetka bardziej rozbudowana, takie opięte ubranie wyglada coraz gorzej!!!

      To co najbardziej widoczne, to koszula była za szeroka w klatce piersiowej i talii. Tył był jeszcze bardziej za duży, odstawał zupełnie od pleców. Moi klienci mężczyźni często mówią o takich koszulach, że mają batmana na plecach lub spadochron :). Bo rzeczywiście, jak włoży się za szeroką koszulę w spodnie do środka, to materiał na plecach odstaje jak spadochron :).  Mam wrażenie, że zwłaszcza panowie coraz bardziej zwracają na to uwagę i zgłaszają się na taliowanie koszuli. Bo nieważne, że koszulę nosisz pod marynarką (jak mówią niektórzy). Ale taka za duża koszula bardziej się pod nią gniecie. A jak, jednak będziesz musiał zdjąć marynarkę, to czy będziesz czuć się dobrze w takiej szerokiej koszuli???  Wątpię.

Jak dopasować taką koszulę?

Oczywiście co możemy zbieramy zbędny materiał szwami bocznymi, a tył zaszewkami. W tej koszuli były już zaszewki, musiałam je tylko pogłębić i wydłużyć. Jak nie ma to też nie problem, można zaznaczyć samodzielnie.          Ważne, żeby były symetryczne i dobrze rozmieszczone na plecach koszuli.

blog krawiecki

Drugą istotną poprawką było skrócenie rękawów. Ja lubię nosić podwinięte  rękawy ale czasami pod kurtką noszę zapięte mankiety. Dlatego też były do skórcenia. Zazwyczaj prawidłową długość rękawa mierzy sie przy zgiętym łokciu. Rękaw powinien sięgać nadgarstka lub lekko za nadgarstek, tak jak zaczyna się kciuk. Panowie, którzy noszą koszule pod marynarką najlepiej mierzyć długość rękawa właśnie z nią. Meżczyźni wybierają różnej długości, ale większość (co ładnie wygląda) wybieraja koszulę z rękawem dłuższym o 1-2 cm od długości rękawa marynarki. Wszystko zależy, jak długie rękawy masz w marynarce.  A może rękawy w marynarce musisz skrócić 🙂

skracanie rękawów w koszuli za długi rękawy

 

Jak widać na zdjęciach było sporo do skrócenia ok. 4,5 cm. Gdyby tak po prostu ściąć po wcześniejszym wypruciu mankietów, prawie nie zostałoby rozporka w rękawie. Dlatego wyprułam mankiety, wyprułam lamówkę z rozporka i dopiero wtedy obciełam rękawy. Potem pogłębiłam rozcięcie i odszyłam lamówką rozporek. A na końcu doszyłam mankiety, tak jak były wcześniej przyszyte.

 

 

 

 

 

W filmie pokazuję, jak na sobie upinałam i dopasowywałam koszulę. Zerknij i daj lajka, jeśli uważasz, że dobrze mi wyszło 🙂

 

 

Teraz koszula jest dopasowana, czuję ją na sobie. Moja ulubiona :).

jak dopasować koszulęinstruktor szycia

 

Nie akceptuj wszystkiego co jest w sklepach twierdząc, że tylko to jest. Nie narzekaj, tylko poszukaj krawcowej/ krawca w swojej okolicy i poczuj się dobrze w swoich ubraniach :). 

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i do następnego razu. 

Agnieszka 

You may also like

1 comment

Ewa 13 kwietnia 2021 - 5:34 pm

Fajny przykład, widoczna różnica w wyglądzie. Dzięki za inspirację.

Reply

Leave a Comment

Translate »